DOLAR

13,5640$%0.61

EURO

15,3030%0.36

GRAM ALTIN

802,80%0,22

BİTCOİN

514695฿%4.48287

ETHEREUM

34350Ξ%4.51826

RİPPLE

8.56%5.00222

a
X

Aşı yaptırmayanlara yasak gelecek mi? Sağlık Bakanı Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada aşılamanın zorunlu hale gelebileceğini anlattı.

Vatandaşlar tarafından son dönemde en merak edilen sorulardan birtanesi ”aşı olmak zorunlu mu olacak” sorusu cevap bulmaya başladı. Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda toplandı. Yapılan toplantının ardından açıklama yapan Bakan Koca Aşı programımız bugüne kadar bir teşvik ve tercih konusuydu oysa artık eğitim ve iş hayatının devamı gayesiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir. Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayanlar ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir. Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilan edeceğiz. Toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az iki doz aşı olmadan bağışıklık elde edilemiyor. En az iki doz aşı olmamış kimse kendisini aşı olmuş zannetmemeli. En yüksek koruma seviyesi üç doz inaktif aşısı olanlarda. Buna en yakını ise iki doz inaktif olup üçüncü dozu mRNA aşısı olanlarda. Bu veriler dünya kamuoyu tarafından ilk defa öğrenilecek. Belki de ülkelerin aşı politikalarının değiştirecek.” ifadelerine yer verdi. 

AÇIKLAMALAR SES GETİRDİ!

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklama sosyal medyada büyük ses getirdi. Sosyal medya kullanıcıları tarafından Bakan Koca’ya sitem edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ANNE SÜTÜ VE EMZİRMENİN HEM BEBEK HEM ANNE İÇİN FAYDALARI!

HIZLI YORUM YAP

r