DOLAR

28,9208$% 0.08

EURO

31,4850% -0.1

GRAM ALTIN

1.924,02%1,84

BİTCOİN

1143823฿%1.79476

ETHEREUM

62650Ξ%3.52461

RİPPLE

17.96%1.32045

a

“Kleopatra’ya ne oldu?” adlı tek perdelik oyun 24 Mayıs’ta Merkezefendi Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor.

Ali Cüneyd Kılcıoğlu'nun yazdığı, Azade Küçükaycan'ın yönetip oynadığı "Kleopatra'ya ne oldu?" adlı tek perdelik oyun 24 Mayıs’ta Merkezefendi Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor. Türkiye’de orta yaş üstü kadınların iş hayatında kendine yer edinme ve iş bulma çabası üzerinden toplumun değer yargılarını sorgulayan oyun, kendi ayakları üzerinde durmak için mücadele veren bir kadının serüvenini başarıyla anlatıyor.

d

Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı, Azade Küçükaycan’ın yönetip oynadığı “Kleopatra’ya ne oldu?” adlı tek perdelik oyun 24 Mayıs’ta Merkezefendi Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor. Türkiye’de orta yaş üstü kadınların iş hayatında kendine yer edinme ve iş bulma çabası üzerinden toplumun değer yargılarını sorgulayan oyun, kendi ayakları üzerinde durmak için mücadele veren bir kadının serüvenini başarıyla anlatıyor.

Bir zaman döngüsünden çıkan Kleopatra, kendini hayatın bir kırılma noktasında bulur. Sanat, aşk, var oluş mücadelesi, iş hayatında bir değeri olmayan emek, anlaşılamamanın yalnızlığı ve alayına isyan…

Kleopatra’ya ne oldu? oyununda, Canan Yolcu isimli performans sanatçısının başından geçenler, yer yer dramatik, yer yer komik ve grotesk ögelerle seyircilere aktarılıyor. Üniversitede heykeltraşlık okuyan fakat bu alanda iş bulamayan Canan Yolcu, roman yazarlığı, dublaj sanatçılığı gibi çeşitli işler yaptıktan sonra, kendini popüler bir imgeye çevirerek Kleopatra olmuş ve böylece meşhur olup, televizyon dünyasına girmeye karar vermiştir. Ne yapıp edip televizyonda görünmeyi başaran Canan Yolcu’nun keşfedilmesi ve olayların başlaması artık an meselesidir. Korkulan sorularla yüzleşme vakti gelmiştir…

Kendisinin yanı sıra oyunun yazarı Ali Cüneyd Kılıçoğlu da Denizlili olduğu için burada sahne alacağı için ayrıca mutluluk duyduğunu vurgulayan Azade Küçükaycan, oyunun gelirinin bir bölümünün Denizli Otizm Derneği’ne bağışlanacağını, biletlerin dernekten ya da biletinial.com internet sitesinden temin edilebileceğini ifade etti. Küçükaycan, ülke olarak yoğun siyasete maruz kaldığımız bu günlerde, kendinize bir iyilik yapın ve Kleopatra Ne Oldu?’ya gelin ’’diyerek

seyircileri tiyatroya davet etti. Oyun, 24 Mayıs 2023 tarihinde Merkezefendi Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de seyircilerle buluşuyor.

Azade Küçükaycan kimdir?

Devlet Tiyatrosu oyuncusu Azade Küçükaycan, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Devlet Tiyatrolarında oyunculuğun yanı sıra idareci olarak da görev almıştır. Aynı zamanda yazar, yönetmen ve çevirmendir.

Shakespeare’in yazdığı Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Beğendiğiniz Gibi, Anton Çehov’un yazdığı Üç Kız Kardeş, Erhan Gökgücü’nün yazdığı Giordano Bruno, Recep Bilginer’in yazdığı Sarı Naciye, Serap Işık’ın yazdığı Umut Kavşağı, Bertolt Brett’in yazdığı Sezuan’in İyi İnsanı, Carlo Goldoni’nin yazdığı İki Efendi’nin Uşağı, oynadığı oyunlardan bazılarıdır. Kendi yazdığı Merhaba Hayat adlı oyunu Devlet Tiyatrosu’nda yönetmiştir. Yazdığı Yasemin Bizi Bağışla, Yıl 2057 isimli radyo tiyatrosu oyunları TRT Ankara Radyosu’nda yayınlanan sanatçının, İngilizceden Türkçeye çevirdiği oyunlar Devlet Tiyatroları ve İstanbul Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenmek üzere havuza alınmıştır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PAÜ’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

HIZLI YORUM YAP

r