DOLAR

13,5515$%0.52

EURO

15,2896%0.27

GRAM ALTIN

802,24%0,15

BİTCOİN

515470฿%4.71898

ETHEREUM

34298Ξ%4.80098

RİPPLE

8.56%5.28963

a
X

Memleket Partisi Merkezefendi’de başkan Osman Uluköy oldu!

Memleket Partisi Denizli örgütü kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Bugün gerçekleştirilen Memleket Partisi Merkezefendi İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde Osman Uluköy başkan seçildi.

Memleket Partisi Merkezefendi İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi yapıldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen kongrede Osman Uluköy, Merkezefendi ilçe başkanı oldu. Merkezefendi İlçe Başkanlığı’nın kurucu başkanı Erhan Derici, Denizli İl Başkanlığı’na aday olmuştu.

Memleket Partisi MYK Üyesi Asuman Ali Güven’in katılımlarıyla gerçekleşen kongreye, Denizli İl Başkanı Efe Serdar Gökdağ, İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, Menderes İlçe Başkanı Abdurrahman Ergenay, Memleket Partisi Denizli ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“BU MİLLETİN MERKEZİ KUVA-YI MİLLEYE’DİR”

Kongrede konuşan Denizli İl Başkanı Efe Serdar Gökdağ, ilçeye adını veren Merkezefendi Musa hakkında konuştu. Başkan Gökdağ, “Bir gün hocası Sünbül Efendi, sohbet esnasında Musa Efendi’ye, ‘Alemi haşa sen yaratsaydın, nasıl yaratırdın?’ şeklindeki imtihan sorusuna Musa Efendi, ‘Bu mümkün değil ama mümkün olsaydı, her şeyi merkezinde bırakırdım. Alem öyle bir tatlı nizam içinde ki, buna bir şey ilave etmek veya bir şeyi eksiltmek düşünülemez’ diye cevap verince, Sünbül Efendi, ‘Aferin Musa Efendi. Demek her şeyi merkezinde bırakırdın. Öyleyse bundan sonra ismin Merkez Musa Efendi olsun’ demiştir. İşte Merkez Efendi böyle ilçesinin ismini veren insanın bilgeliği. Bu milletin merkezi de kalbi de 1919’da Kuva-yi Milliye’dir, 2021 yılında ise Kuva-yi Milliye’nin torunlarının kuruduğu Memleket Partisi’dir. Türkiye’nin de hiçbir şeyi eksik değildir. Anadolu insanı nizam içindedir. Ne Batı’nın ne Doğu’nun desteğini almaya ihtiyacımız yoktur. Makam mevki gözetmeyen tüm arkadaşlarım geleceğimizi geri almayı başaracaktır” dedi.

“ZAMAN HAREKET ETME ZAMANIDIR”

Merkezefendi İlçe Başkanlığı’nın kurucu başkanı olan Erhan Derici de kongrede konuşanlar arasındaydı. Derici, “Hayatımın acısıyla tatlısıyla önemli bir kısmını yaşadığım ilçemizde partimizin kurucu ilçe başkanı olmak bana nasip oldu. Bundan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. İlçe örgütümüzün kurulmasında emeği geçen başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ederim. Değerli meslektaşım Osman Uluköy ve ekibinin bayrağı devrettiğimiz noktadan alıp çok daha güzel yerlere taşıyacağına inancım tamdır. Kendilerine çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce’nin bir söylemi var: “Askerde “Önce Vatan” derler ama aslında ‘Önce Adalet” demek gerek. Adaletin olmadığı yer vatan değil sadece bir toprak parçasıdır.’ İlçemize adını veren Merkez Efendi de benzer şekilde, ‘Adalet dünyada düzenin temelidir’ ve ‘Halkın devlete bağlılığı adalet ile olur’ der. Bizim düzenimiz bozdular, temelimizin altını oydular arkadaşlar. Ülkede düzgün olan ne adalet kaldı ne güvenlik… Ne eğitim kaldı, ne ekonomi… Artık zaman bekleme zamanı değil, kalkıp harekete geçme zamanıdır. Her birimiz yaşadığımız apartmanda, mahallede, ilçede üstümüze düşen görevi yerine getirmeliyiz. Partimizin programını önce kendimiz özümseyip sonra çevremizdeki insanlara aktarmalıyız. Hedefimiz iktidar! Bu hedefe Atamızın izinde, Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce’nin öncülüğünde, siz davasına inanmış ve kararlı partililerimiz ile ulaşacağımıza eminim” ifadelerini kullandı.

“ARTIK DOĞRULAR YANLIŞLARI GÖTÜRECEK”

Kongrede başkan seçilen, Osman Uluköy konuşmasında, “Demokrasimiz, özgürlüklerimiz hiç olmadığı kadar savunmasız. Ekonomik sosyal ve insani ilişkilerimizin belki de Cumhuriyet tarihimizin en kötü olduğu günleri birlikte göğüslüyoruz. Bizler de hiçbir şeye karışmayıp oturduğumuz yerden muhalefet yapıp bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla hareket edebilirdik. Fakat bizler hiçbir umut vadetmeyen mevcut iktidara ve muhalefete bir inancımız kalmadığı için geçmişte olduğu gibi bugün de umutlarımızı yeşerten gelecek güzel günlere inanmamızı sağlayan Genel Başkanım Sayın Muharrem İnce’nin açtığı yola girdik. İşimiz zor mu zor ama Atatürk’ün 1919’daki durumuna bakınca da bir o kadar kolay. Yeter ki zafere inanan komutanımızın peşinde bir nefer gibi tüm örgüt olarak tepeden tırnağa mücadelemizi yapalım. Bugün geldiğimiz durum ortadadır. Ülke her yönden kötü yönetilmektedir. Yangınlar var, ‘Help Turkey’ dendiğini için ortalığı ayağa kaldırıyorlar ama on binlerce elini kolunu sallaya sallaya giriyor kimsede ses seda yok. Göreceksiniz gün gelecek yanlışlar doğruyu değil, doğrular yanlışları götürecek. Allah nasip ederse ikiz bebeklerim olacak. Ben çocuklarımı daha güzel bir ülkede, daha güzel şartlarda Atatürk’ün bahsettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çakabildiği bir Türkiye’de büyütmek istiyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım” dedi.

MEMLEKET PARTİSİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Osman Uluköy (Başkan)

Gökhan Yaşar

Abdullah Aydınoğlu

Ali Aslan

Hasan Hüseyin Yüreci

Halim İlik

Aylin Güleç Erul

Hakan İnal

Ramazan Ergüven

Barış Suna

Halil Hepşen

Kübra Ukuşlu

Hasan Sinan Kara

Ayşe Kökçü

Serdar Karakaş

Burak Tuğral

Hakan Karapınar

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Partili Şahin Tin, Denizli Yörükleri Derneğini ziyaret etti!

HIZLI YORUM YAP

r