DOLAR

32,8649$% 0.29

EURO

35,2158% 0.35

GRAM ALTIN

2.453,34%-0,17

BİTCOİN

2152436฿%-1.15784

ETHEREUM

115692Ξ%-1.35303

RİPPLE

16.96%5.78188

a
X

BABADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ATLI’DAN 9 EYLÜL MESAJI
BAŞKAN ATLI, “9 EYLÜL BİZİM İÇİN ÇİFTE BAYRAM”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. İzmir’in kurtuluşunun 101. Yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. 9 Eylül tarihinin hem İzmir hem de CHP için oldukça önemli olduğunun altını çizen Başkan Atlı, “Bugün bizim için çifte bayram. İzmir’in kurtuluşunun 101’üncü, CHP’mizin 90’üncü kuruluş yıl dönümü. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılını birlikte inşa etme kararımızı hep birlikte güçlü bir ses ile ilan ediyoruz” dedi.

“İzmir, Kutsal Bir Toprak Haline Gelmiştir”
İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşuna değinen Babadağ Belediye Başkanı Atlı, “İzmir, dünya var oldukça kirli hiçbir ayağın basamayacağı kutsal bir toprak haline gelmiştir. 9 Eylül 1922 Cumhuriyet’imizin başlangıç tarihi olmuştur. Bu tarih yalnızca güzel İzmir´imizin kurtuluşa erdiği bir gün değil, aynı zamanda tüm vatanın bağımsızlığa kavuştuğu son derece gurur verici ve önemli bir gündür. Büyük fedakarlıklarla yurdunu düşman işgalinden kurtaran ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandıran aziz milletimiz, aynı kararlılıkla istiklaline ve demokrasisine sahip çıkmaya devam etmektedir. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünde; istiklal ve istikbal yolunda bu vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.
“Cumhuriyet Halk Parti’mizin 100’üncü Yaşı Kutlu Olsun”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yaşını kutlayan Başkan Atlı, “9 Eylül sadece düşmanın denize döküldüğü gün değil, aynı zamanda kuruluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yıl dönümüdür. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kuruldu. CHP’nin kuruluşu, Türkiye’nin bağımsızlık savaşı sonrasında, yeni bir cumhuriyetin kurulmasının ardından gerçekleşti. CHP, Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli bir yere sahiptir ve uzun yıllar boyunca ülkenin yönetiminde etkili olmuştur. Parti, demokrasi, insan hakları ve laiklik gibi temel değerleri savunmuş ve Türkiye’nin siyasi arenasında önemli bir aktör olarak kalmıştır. CHP’nin kuruluşu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinden biridir. Türkiye’nin demokratik ve çağdaş geleceğine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Parti’mizin 100’üncü yaşı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AĞUSTOS AYINDA DENİZLİ ÇARDAK HAVALİMANI’NDA 39.335 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ…

HIZLI YORUM YAP

r