DOLAR

13,4515$%0.07

EURO

15,3804%0.17

GRAM ALTIN

787,34%0,17

BİTCOİN

568587฿%-1.88927

ETHEREUM

43139Ξ%-3.70635

RİPPLE

10.23%-2.28853

a
X

Bağımlılıkla Mücadele Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı!

Bağımlılıkla mücadele kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Denizli Şubesi iş birliğinde Bağımlılıkla Mücadele bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda, lise ve dengi okullarda görevli rehber öğretmenler ile rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevli rehber öğretmenlere yönelik yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Yeşilay Denizli Şube Başkanı Ümit Karabiga, Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilisi katıldı.

Bağımlılık Mücadele bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Ülkemizde bağımlılık olgusu gerek istatistiki açıdan gerekse günlük hayatta giderek risk oluşturan bir konu haline gelmiştir. İnsanın beden ve ruh sağlığı üzerinde sebep olduğu yıkıcı etkilerin yanı sıra, beraberinde getirdiği toplumsal sorunlar nedeniyle, sigara, alkol, madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı çağımızın en önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır.

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığınca “ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak, Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak” Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projemizin amacını oluşturmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığınca güncellenen müfredata göre, Bakanlık tarafından yeni müfredat hazırlanırken tütün, alkol, madde ve teknoloji bağımlılığının önlenmesi ile sağlıklı yaşam becerilerinin kazanılması konularına ayrı önem verildi. İlkokul 4’üncü sınıfta alkol, sigara kullanımının sağlığa zararlı olduğunu anlatıyoruz. 6’ncı sınıfta alkol, sigarayla mücadele, Yeşilay’a vurgu yapılıyor. Tüm zararlı alışkanlıklara başlamanın ilk aşaması sigara oluyor. Evlatlarımızın birçok şeye ‘hayır’ demesini öğretebilmeliyiz.

Bakanlığımız değerler eğitimi çerçevesinde, bağımlılıkla mücadele eğitimini “yaşam becerileri” kazandırma bağlamında ele alarak güncellenen müfredat kapsamında tüm derslere yerleştirdi. Bağımlılıkla mücadele eğitimi, tüm derslerde yeterlilik, beceri ve değer olarak yer almıştır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin konuşmasının ardından lise ve dengi okullarda görevli rehber öğretmenler ile rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevli rehber öğretmenlere; Denizli Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilisi tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Keçi sürüsüne kurt saldırdı! 1 keçi telef oldu!

HIZLI YORUM YAP

r