DOLAR

32,8648$% 0.29

EURO

35,2247% 0.37

GRAM ALTIN

2.451,90%-0,23

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

BAKAN URALOĞLU, ANKARA UÇAĞINA METROYLA ULAŞTI

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU, İSTANBUL HAVALİMANINA GİTMEK İÇİN ‘GAYRETEPE-KAĞITHANE METRO HATTI’NI KULLANDI”

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU, İSTANBUL HAVALİMANINA GİTMEK İÇİN ‘GAYRETEPE-KAĞITHANE METRO HATTI’NI KULLANDI”

-“BAKAN URALOĞLU İLE SEYAHAT EDEN İSTANBULLULAR, HAVALİMANI ULAŞIMINDA TRAFİK TELAŞINDAN KURTULDUKLARI İÇİN TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ”

-“GAYRETTEPE- KAĞITHANE METRO HATTININ AÇILMASIYLA GAYRETTEPE- İSTANBUL HAVALİMANI GÜZERGAHINDA YOLCU SAYISI YÜZDE 13 ARTTI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara uçağı için İstanbul Havalimanına Gayrettepe-Kağıthane Metrosuyla ulaştı.

Açılışı 29 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Gayrettepe-Kağıthane Metrosunun havalimanı yolcuları arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da yer aldı.

Bakan Uraloğlu, İstanbul’daki programlarının ardından Ankara’ya dönmek için İstanbul Havalimanı’na giderken yeni metro hattını kullanmayı tercih etti.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının son halkası olan Gayrettepe-Kağıthane Metro hattının açılmasıyla birlikte Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı ulaşım süresinin 30 dakikaya inmesi İstanbulluları da memnun etti.

Bakan Uraloğlu ile birlikte metroda seyahat eden yolcular, trafik yoğunluğu nedeniyle uçağa yetişme telaşını ortadan kaldıran “Gayrettepe-Kağıthane Metro” hattının açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Gayrettepe-Kağıthane Metrosu açıldığı ilk gün 1302, açıldığı günden bu yana ise toplam 8 bin 113 yolcuya hizmet verdi. Yeni hattın açılmasıyla birlikte Gayrettepe- İstanbul Havalimanı Metro hattındaki yolcu sayısında yüzde 13 arttı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BAŞKAN KEPENEK, 17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ’NİN 24. YILINDA BİR MESAJ YAYIMLADI!

HIZLI YORUM YAP

r