DOLAR

32,4862$% 0.06

EURO

34,6966% 0.36

GRAM ALTIN

2.477,50%-0,35

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Başkan Özbaş’tan tarihi enerji yatırımı

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede heyecan yaratan yeni projesini açıkladı. Başkan Özbaş, yenilenebilir enerji alanında önemli bir adım atarak Sarayköy’de Güneş Enerji Santrali kuracaklarını söyledi. İlçenin geleceğine yönelik önemli bir projenin daha hayata geçirileceğini duyuran Başkan Özbaş, kurmayı planladıkları GES ile enerji ihtiyacında büyük oranda tasarrufu sağlamış olacaklarını belirtti.

Sarayköy’de sosyal, ekonomik, şehirleşme alanlarında önemli adımlar atan Sarayköy Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, büyük projelerini vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor.

Sarayköy’de yenilikçi bir bakış açısıyla her alana hitap eden çalışmalar yürüten, vatandaşların ev ekonomisini destekleyici projeler sunan Başkan Özbaş, ilçenin geleceğine ışık tutan bir gelişmenin daha müjdesini verdi.

Yenilenebilir enerji kaynakları oluşturmanın oldukça önemli olduğuna değinen Başkan Özbaş, ilçeye Güneş Enerjisi Santrali kazandıracaklarını açıkladı.

Başkan Özbaş, yeni dönem çalışmaları arasında bulunun vizyon enerji projesiyle vatandaşların enerji giderlerinin ciddi oranda azalmasını hedeflediklerini belirtti.

İlçenin elektrik ihtiyacını çevreci ve ekonomik koşullarda karşılamak için güneş enerji santrali inşa edeceklerini ifade eden Başkan Özbaş, vatandaşlara uzun yıllar elektrik enerjisi sağlayacak bu projeyle  karbonsalımının da en aza ineceğini dile getirdi.

Başkan Özbaş, “Sarayköyümüze ve vatandaşlarımıza güzel bir gelecek sağlamak adına güzel işlere imza atmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz ve yeniliklerin peşini bırakmıyoruz. Temiz enerji projesiyle doğa ve çevreyi kirletmeden elektrik enerjisi üreteceğimiz güneş enerjisi santralimizi kıraç bir bölgemize kuracağız.  Vatandaşlarımızın enerji giderlerinde büyük tasarruf sağlayacağı bu projemiz ile yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik önemli bir adım atacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF) Tarih Bölümü ve Tarih Topluluğu’nun düzenlediği etkinliğe Ukrayna’da yaşayan Gazeteci-Yazar Deniz Berktay’ın konuşmacı oldu.

HIZLI YORUM YAP

r