DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Başkan Zolan: Bu tesis gençlerimiz ve Çardak için çok kıymetli

Çardak ilçesinde yapımı tamamlanan Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılış töreni yapıldı. Açılan tesisin hayırlı olmasını dileyen Başkan Osman Zolan, " Bu tesis gençlerimiz ve Çardak için çok kıymetli " dedi.

Çardak ilçesine kazandırılan Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılış töreni düzenlendi. Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi önünde düzenlenen açılış törenine Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çardak Kaymakamı Levent Küçük, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, AK Parti Çardak İlçe Başkanı Özgür Aksöğüt, Gençlik ve Spor Denizli İl Müdürü Ömer İlman, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.  Başkan Zolan ve beraberindekiler açılış öncesi müzik, akıl zeka oyunları ve görsel sanatlar atölyelerinde eğitim alan kursiyerler ile bir araya geldi. Renkli görüntülerin yaşandığı programda gençler ve çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Zolan bir süre eğitim çalışmalarını izledi. Başkan Zolan daha sonra spor salonunda Gençlik ve Spor Bakanlığının sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme programına katılan öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi. Törende bir konuşma yapan Başkan Osman Zolan, tesisin hem yapısal anlamda hem de içerisinde yer çocuk ve gençlerin varlıklarıyla anlam kazandığını söyleyerek, “Bizim gençlerimizin önüne böyle alternatifler koymamız gerekiyor. Çocuklarımızın önüne engel oluşturmak değil, gidebileceği, faydalanabileceği eserleri ortaya koymak gerekiyor” diye konuştu.

“Bu tesis gençlerimiz ve Çardak için çok kıymetli”

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi’nin çok önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Başta Gençlik ve Spor Bakanlarımıza, çok değerli milletvekillerimize, Çardak Belediye Başkanımız Hüsnü Yılmaz Bey’e teşekkür ediyorum. Bu eserin ortaya çıkması için olağanüstü gayret gösterdi. Çardak’ımızı, şehrimiz ve ülkemizi daha ileriye götürecek olan gençlerimiz salonu doldurmuş. Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor. Bu tesis gençlerimiz ve Çardak için çok kıymetli. Birlik ve beraberlik içinde daha güzel işleri yapmayı Allah’ım nasip etsin” dedi. Çardak’ın yapılan yatırımlarla önümüzdeki 10 yıl içerisinde çehresini değişeceğini anlatan Başkan Zolan, “Çardak’a gelecek veya burada yaşayacak insanlarımıza hizmet etmek gerekiyor. Altyapısı, üstyapısı, spor tesisleri anlamında imkanlar da sunmak gerekiyor. Hüsnü Yılmaz Başkanımıza yapmış olduğu çalışmalar ve gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım

Gençlik ve Spor Denizli İl Müdürü Ömer İlman, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ve bu tesisin açılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. İlman, “Bu yatırımın gerçekleşmesinde katkıları olan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Çardak Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tesisin ilçemize, gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz da, yeni bir başlangıcın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, Gençlik ve Kültür Merkezi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Başkan Yılmaz, “Tesisimiz gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine, sporu hayatlarının bir parçası haline getirmelerine olanak sağlayacak önemli bir merkez olacaktır ” ifadelerini kullandı.

“Onlarla gurur duyuyoruz”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise, Çardak’a yapılan bu yatırımın gençler ve ilçe için çok önemli olduğunu ve ilçeye çok yakıştığını söyledi. Ök, “Çardak çok daha güzellerini hak ediyor. Bugüne kadar hep çalıştık. Sizlerin desteğiyle de hep çalışmaya devam edeceğiz. Hem Büyükşehir Belediye Başkanımızdan, hem Çardak Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Onlarla gurur duyuyoruz” diye konuştu. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, gençliğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu, adeta gençlik haftası gibi dün Acıpayam’da bugün ise Çardak’ta gençler için çok önemli bir tesisi hizmete aldıklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Özkan, “Böylesi gurur duyulacak, başarılı hizmetleri hayata geçiren Osman Zolan Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızın yanında milletvekilliği yapmak nasip oldu” diye konuştu.

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi akıl zeka oyunları, resim, müzik ve bilgisayar atölyesi olmak üzere 4 tane atölyeden oluşuyor.  Bir adet cep sineması, bir adet derslik, 2 adet idari oda ve mescit tesiste yer alıyor. Spor salonunda ise 250 kişilik tribünü ile Çardak’a hizmet verecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Zolan: Nice güzel işlere imza attık!

HIZLI YORUM YAP

r