DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

CHP PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI COŞKUN, “12 EYLÜL DARBESİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ, GENÇLERİMİZİN HAYATINI ÇALMIŞTIR”

Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, 1980 darbesinin 43. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demokratik yapıyı ve hukuk düzenini hedef alan askeri veya sivil tüm darbelerin ve darbe rejimlerinin karşısında olduklarını belirten Başkan Coşkun, “Halkın iradesini gasp eden tüm darbe ve rejimler tarih huzurunda hesap vermeye mecburdur” dedi.

“Halkın İradesini Gasp Eden Tüm Darbe Ve Rejimler Tarih Huzurunda Hesap Vermeye Mecburdur”

12 Eylül darbesinin üzerinden geçen 43 yıla rağmen saraylarda saltanat süren tek adam rejiminin 12 Eylül ruhunu yönetim anlayışında yaşatmaya devam ettirdiğini belirten CHP Pamukkale İlçe Başkanı Coşkun, “12 Eylül 1980 darbesi, ülkemiz için büyük bir travmaydı. Demokrasiye darbe vuran bu olay, insan haklarına ve özgürlüklere ciddi bir zarar vermiştir. Her zaman demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmuş, darbelere karşı durmuş bir parti olarak bizler, bu karanlık dönemin mağdurlarını anıyor, onların yaşadıkları zorlukları unutmuyoruz. 12 Eylül ruhunu ve tek adam rejimini tarihin tozlu raflarına kaldırmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. 12 Eylül Askeri Darbesi ülkemizin geleceğini, gençlerimizin hayatını çalmıştır. Bu korkunç darbenin geride bıraktığı acı ve travma hala tazeliğini koruyor. Halkın iradesini gasp eden tüm darbe ve rejimler tarih huzurunda hesap vermeye mecburdur. Halk iradesini, hukuku ve insan haklarını yok sayarak demokrasimize kara bir leke olarak sürülen 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümünde darbecileri ve zihniyetlerini kınıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’Lİ ARPACI’DAN BAKAN ŞİMSEK’E ZOR SORU: GRİ LİSTE UTANCIMIZ NE ZAMAN SONA ERECEK?

HIZLI YORUM YAP

r