DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

CHP PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI COŞKUN’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı verilmesi ve Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Coşkun mesajında, “Askeri dehası ve yüksek komuta kabiliyeti ile Şanlı Türk Ordusunu zafere ulaştıran Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verdi. Bu vesile ile 19 Eylül’ün ülkemizde Gaziler Günü olarak kutlandığını belirten CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, “19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiş ve 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir. Yurdumuzun her yerinde Gaziler Günü olarak kutlanan 19 Eylül’de gazilerimize milletimizin gönlündeki saygınlığını en güzel şekilde anlatmakta ve onlara karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir. Kutsal topraklarımızın bizim için vatan olmasını sağlayan Gazilerimize çok şey borçluyuz. Şanlı bayrağımızın vatanımızın üzerinde özgürce dalgalanması aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin eseridir. Fedakarlıkları ve kahramanlıklarıyla övündüğümüz aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan cennet vatanımızı korumak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Gelecek nesillerimize daha güzel bir ülke bırakmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerim ile Sakarya Meydan Muharebesindeki askeri dehası ve yüksek komuta kabiliyeti ile Şanlı Türk Ordusunu zafere ulaştıran Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sarayköy’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

HIZLI YORUM YAP

r