DOLAR

32,3153$% 0.29

EURO

35,0570% 0.56

GRAM ALTIN

2.424,70%0,15

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Engelleri Mesleki Eğitim ile Aşıyoruz

Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Engelleri Aşıyoruz" sergi açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanındaki serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, okul müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimizin ilk ve tek Kız Özel Eğitim Alt Sınıfı El Sanatları Alanı’nda mesleki eğitim alan öğrencileri atölyelerde ürettikleri el emeği göz nuru nakışlardan oluşan ürünlerini sergilediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan sergi açılışında yaptığı konuşmasında “Değerli arkadaşlar, sevgili öğrenciler, kıymetli veliler;

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifade ettiği gibi “Eğitimde feda edecek bir tek fert yoktur” Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. Bu çocuklar hepimizin.

Özel çocuklarımızın eğitimi de özeldir, dolayısıyla toplum olarak onlara ne kadar sahip çıkabilirsek, onların eğitimlerini ne kadar üst düzeye çıkarabilirsek, onları sosyal hayatın içine ne kadar çekebilirsek modern ve çağdaş toplum olduğumuzun da ölçüsü o kadar yükselecektir.

Sevgili öğrencilerimizin her biri el emeği göz nuru olan ve sevgiyle hazırladıkları tasarım ve resimlerinden oluşan sergilerinin açılışını yapacağız. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Sevgili öğrencilerimiz hepinizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasının ardından sergi açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesti. Kurdele kesimi sonrasında sergi ve stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan çalışmalar hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir’den Alzheimer Farkındalık Günü’ne özel program

HIZLI YORUM YAP

r