DOLAR

32,3582$% 0.43

EURO

35,0777% 0.65

GRAM ALTIN

2.426,76%0,23

BİTCOİN

2182491฿%-0.18786

ETHEREUM

120331Ξ%-1.74536

RİPPLE

16.7%-1.33469

a
X

Denizli Eğitim Yöneticileri Buluşması, Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Salonunda yapılan programla gerçekleşti.

Eğitim Yöneticileri Buluşması programına Denizli Valisi Sayın Ömer Faruk Coşkun, Honaz Kaymakamı Vali Yardımcısı V. Hamit Genç, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile ilimiz geneli okul-kurum müdürler katıldı.

Eğitim Yöneticileri Buluşması toplantısı Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan orkestra ve korosunun mini konseri ile başladı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan toplantının açılış konuşmasında “Ülkemizin göz bebeği Denizli’mizde ilk kez düzenlediğimiz Eğitim Yöneticileri Buluşmamızda sizleri ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Öncelikle yoğun bir iş temposuyla başladığımız 2023-2024 eğitim-öğretim yılımızın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Büyük bir eğitim ailesi olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılında özveri ve çalışkanlıkla, adımız ve varlığımız gibi büyük işlere imza atacağımıza yürekten inandığımı ifade etmek istiyorum.

Bu güçlü kadro sadece bulunduğumuz bölgede değil, ülkemizin eğitiminde de fark yaratmaktadır. Sahip olduğumuz ve ait olduğumuz kadim kültürümüzün insana verdiği değerle, kendini yenileyen ve geliştiren eğitim anlayışıyla dünya sahnesinde adım adım ilerliyoruz. Taşıdığımız sorumluluğumuz büyük, gönül verdiğimiz görevimiz kutsal ve bir meslektaşınız olarak ben, sizlerle bu yolda omuz omuza emek vermekten büyük gurur duyuyorum.

Eğitim alanında yönetici olmak ciddi ve sorumluluğu büyük bir iştir. Çünkü emanetlerimiz çocuklarımız ve ülkemizin geleceğidir. Bu nedenle aldığımız kararları, attığımız adımları defa kez düşünmemiz gerekmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitim hassasiyetiyle hareket etmeli ve Sayın Bakanımızın öğretmene verdiği değerden ilham almalıyız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan eğitim anlayışımızı, dünya platformuna entegre eden çalışmalarla taçlandırmalıyız. Sadece yönetmek değil, yönetirken öğrenciyi fark etmek, öğretmeni dinlemek, velinin desteğini almak, okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek ve okul iklimini huzur ve anlayış içinde toparlamalıyız. Yani mutlu okullarımız için zamansız çalışmalıyız. Bu konuda içim rahat, sizlerin tecrübesine olan güvenim tam ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her konu ve ihtiyacınızda yanınızdayız.

Görevime başladığım günden beri deneyimi, bilgisi ve desteğiyle eğitim ve eğitimcinin yanında olan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde ilimiz genelinde görev yapan eğitim yöneticilerimizi misafir eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Hep söylediğim gibi, biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Temelinde öğretmenlik bilgi ve anlayışının bulunduğu eğitim yolculuğumun sizlerle kesişmesi benim için büyük şans. İnanıyorum ki, 100 yıllık Cumhuriyetimize yakışır başarılar ve örnek

çalışmalar bizleri yani Denizli’mizi bekliyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün söylediği gibi; yeni nesil, bizlerin eseri olacaktır. İlelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin çatısı altında canla başla görev yapan tüm öğretmen ve eğitim yöneticilerime canı gönülden teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Denizli Valisi Sayın Ömer Faruk Coşkun konuşmasında “Toplumları güçlü ve başarılı kılan en önemli unsur eğitimdir. Sorumluluk duygusu ile ülkemizin geleceğini, toplumumuzun umudunu omuzlarında büyük bir fedakârlık duygusu ile taşıyan eğitim neferlerimizin gayreti, emeği ve azmi takdire şayandır. Ailede başlayıp okulda devam eden, iş hayatından sosyal hayata her alanda varlığını hissettiren eğitim yolculuğunun her vatandaşımızın ömründe ve gönlünde derin izler bıraktığı aşikârdır. Denizli’mizin her köşesinde eğitim kurumlarımız sizlerin riyasetinde aziz milletimize hizmet veriyor. Müreffeh yarınları; ilimde, bilimde ve fende atacağımız adımların oluşturacağı gerçeğini asla unutmayalım. Bunu sizlerle birlikte başaracağımızın özellikle altını çizmek isterim. Bu nedenle Denizli’mizde siz eğitim yöneticilerinin görüşlerini ve taleplerini dinleyerek gerekli tüm adımların atılmasının gayreti içerisinde olacağız. Denizli’miz bugüne kadar birçok alanda tarihi başarılara imza atmış, eğitim-öğretim alanında da elde ettiğimiz başarılar hepimizin gurur vesilesidir. Bugüne kadar elde edilen başarılarda emeği bulunan tüm eğitimcilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Değerli eğitim yöneticilerimiz siz eğitim neferlerimizin azmi ve gayreti ile kentimizin eğitim seviyesini daha da üst noktalara çıkararak başarı çıtamızı daha da yükseğe çıkarmayı arzu ediyoruz. Geleceğimizin teminatı aydınlık yarınlarımızın mimarı gençlerimizin eğitimlerine olan desteği her geçen gün daha da üstüne koyarak büyütmenin hedefindeyiz. Denizli olarak Türkiye’mizin kalkınma hamlesine nesillerimize vereceğimiz kaliteli eğitim ile en güçlü katkıyı sağlamayı hedefliyoruz. En önemli hedefimiz büyük Türkiye’yi, Türkiye Yüzyılında daha güçlü yarınlara gençlerimiz ile birlikte taşımaktır. Evlatlarımız bizim umudumuz, hayallerimiz ve yarınlarımız milli ve manevi değerlerimizin koruyucusu ve yaşatıcısıdır. Siz eğitimcilerimizin yeni nesillere aktaracağı bilgi, birikim, tecrübe ve en önemlisi evlatlarımızın sizlerden alacağı ilham, kutlu değerlerimizin kadim tarihimizin en önemli güvencesi olacaktır. İnandığı değerlere, vatanına ve milletine bağlı, bayrağına saygılı, ahlaklı, dürüst, çalışkan, hakkı ve hakikati bilen, hakkaniyetli hür düşünen insani değerlere bağlı nesiller yetiştirmek hepimizin en mühim vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim-öğretim yılının Denizli’miz, ülkemiz, eğitim camiamız, öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Denizli Valisi Sayın Ömer Faruk Coşkun’un konuşmasının sonrasında toplantı 2023-2024 eğitim-öğretim yılı projeleri ve eğitim çalışmalarının planlanması ile devam ederek sonra erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli Ticaret Odası (DTO), 30 Üyesini KOSGEB Desteğiyle Mermer Fuarına Gönderdi

HIZLI YORUM YAP

r