DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Denizli Halk Eğitimi Merkezleri Ekipleri Çadır Kentte Gençleri Polislik ve Beden Eğitimi Öğretmenliği Sınavına Hazırlıyor

Her türlü zorluğu aşmanın anahtarı eğitimden geçer düşünceyle Milli Eğitim Bakanlığınca deprem afetinden etkilenen illerde oluşturulan "Destek Koordinasyon Merkezleri”nden biri olan Hatay ilinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hayat boyu öğrenme kurumları, deprem bölgesinde etkinlik ve faaliyet yaparak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Her türlü zorluğu aşmanın anahtarı eğitimden geçer düşünceyle Milli Eğitim Bakanlığınca deprem afetinden etkilenen illerde oluşturulan “Destek Koordinasyon Merkezleri”nden biri olan Hatay ilinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hayat boyu öğrenme kurumları, deprem bölgesinde etkinlik ve faaliyet yaparak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Hatay ilinde bulunan Denizli Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibi kadın ve çocuklara yönelik yaptıkları birçok faaliyetle beraber, çadır kentte depremzede gençleri polislik ve öğretmenlik sınavına hazırlıyorlar.

Polis ve beden eğitimi öğretmeni olma hayali kuran Hataylı depremzede gençler, kaldıkları çadır kentte Denizli Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibince oluşturulan parkurda öğretmenler eşliğinde sınava hazırlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı açıklamada “Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren birçok okul ve kurumumuzda olduğu gibi halk eğitimi merkezlerimiz de hummalı bir çalışma ile deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan gıda, hijyen ve giyim malzemelerini üreterek gönderdi. Halk eğitimi merkezlerimizde ihtiyaçlar doğrultusunda üretimlerimiz devam ediyor. Ayrıca Bakanlığımızca deprem bölgesinde oluşturulan “Destek Koordinasyon Merkezleri”nde de ilçe halk eğitim merkezlerimiz dönüşümlü olarak çalışmalarını kesintisiz devam ettiriyor.

Hayat boyu öğrenme kurumlarımız “her yerde, her yaşta, her koşulda eğitim” diyerek depremzede vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Bölgedeki depremzede gençlerimizin gelecekte yapmayı istedikleri meslek hayallerinin gerçekleşmesi adına da Hatay’da gerekli alt yapıyı oluşturarak, polislik ve beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına hazırlanmaları için ellerindeki imkânları kullanarak parkur oluşturdular. Gönüllü olarak deprem bölgesine giderek vatandaşlarımıza hizmet eden arkadaşlarımıza milletimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör 2023 seçimleri için çalışmalarına devam ediyor.

HIZLI YORUM YAP

r