DOLAR

32,8586$% 0.27

EURO

35,1997% 0.3

GRAM ALTIN

2.449,52%-0,33

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Denizli Halk Eğitimi Merkezleri Ekipleri Deprem Bölgesindeki Vatandaşlarımıza Büyük Destek Oluyor

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki pek çok ili etkileyen deprem afeti ilk günden itibaren ilimize bağlı tüm halk eğitim merkezleri depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kıyafetten polar battaniyeye, çoraptan havluya, uyku tulumundan örgü oyuncaklara kadar daha birçok ürün üreterek deprem bölgelerine gönderdi.

Her türlü zorluğu aşmanın anahtarı eğitimden geçer düşünceyle Milli Eğitim Bakanlığı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hayat boyu öğrenme kurumları, deprem bölgesinde etkinlik ve faaliyet yaparak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Bu etkinlik ve faaliyetler depremden etkilenen şehirlerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce oluşturulan “Destek Koordinasyon Merkezleri”nde gerçekleştiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı açıklamada “Hatay/Antakya’da Milli Eğitim Bakanlığınca oluşturulan Destek Koordinasyon Merkezi” ne ilk olarak ilimiz Çal Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün 8 kişilik “Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibi” gitti. Burada görevli oldukları süre içerisinde vatandaşlarımıza yönelik çeşitli kurs ve etkinlikler düzenlediler. Görevlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak geçtiğimiz günlerde ilimize geri dönen ekibimizden Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından oluşturulan 7 kişilik ekip görevi devraldı. Merkezefendi Ekibi 13-19 Mart 2023 tarihleri arasında görev yapacaklar.

Halk Eğitimi Faaliyetleri Ekibi öncelik olarak kadın ve çocuklara yönelik birçok faaliyet yapmaktadır. Bu faaliyetler;

-Ekibimizin yanlarında götürdükleri kumaş ve dikiş makinaları ile depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda ürünler dikilmektedir. (Depremzede kadınlarımız da istedikleri takdirde dikiş makinasının başına geçerek birçok ürün dikmişlerdir.)

-Çocuklara yönelik boyama, sportif faaliyetler, müzik etkinlikleri, eğlenceli çocuk oyunları vb. birçok etkinlik yapılmaktadır.

Hayat boyu öğrenme kurumlarımız “her yerde, her yaşta, her koşulda eğitim” diyerek depremzede vatandaşlarımızın bir nebze olsa da yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Gönüllü olarak deprem bölgesine giderek vatandaşlarımıza hizmet eden arkadaşlarımıza milletimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir’den çiftçilere 94 ton nohut tohumu desteği

HIZLI YORUM YAP

r