DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Denizli Memur-Sen’den PAÜ rektörüne suç duyurusu! Depremzedelere tahsis edilmeyen kreşin hesabı soruldu!

Denizli Memur-Sen PAÜ kapasitesinde bulunan ve atıl durumda olan kreşin depremzedelere tahsis edilmesini talep etmişti. Haberin ardından Memur-Sen üyelerine mobbing uygulandığı iddilaarı üzerine Memur-Sen tarafından PAÜ'ye suç duyurusunda bulunuldu. PAÜ yönetimi henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Denizli Memur-Sen İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, PAÜ tarafından personelin faydalanması için yaptırılan ve açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan anaokulu-kreş binasının, depremzedelerin hizmetine açılması ve tahsis edilmesi talebini Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a iletti.

Bu haberlerin sosyal medyaya yansımasının ardından Rektör Kutluhan’ın Memur-Sen üyelerine mobbing uyguladığını ileri süren Öselmiş, “

“Depremi en acı şekilde yaşayan çocuklarımızın eğitimini önemsiyor; acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için eğitim ortamlarında psikolojik olarak rehabilite edilebilmelerini destekliyoruz. Bu nedenle de boş ve atıl durumdaki söz konusu binanın, KYK yurtlarındaki depremzede çocuklarımızın yararına kullanılmak üzere, ilgili kurumlara tahsis edilmesi gerektiğini ısrarla söylüyoruz. Milletçe kenetlendiğimiz, tek yürek olduğumuz şu günlerde kamu yararı taşıyan bu girişimimizi, ihtirasına yediremeyen Rektör Kutluhan; kendi çiftliği sandığı Pamukkale Üniversitesindeki üyelerimizi, rektör yardımcılarını da kullanarak baskıyla istifaya zorlamakta ve mobbingin derecesini artırarak psikolojik baskı kurmaktadır. Haklı olduğumuzda susmayacağımızın, yanlış olanın da yanlış yapanın da sonuna kadar karşısında duracağımızın bilinmesi gerekmektedir. Rektör Kutluhan’ın bu mobbing girişiminin ve Pamukkale Üniversitesindeki mevcut yönetim tarzının da yanına kar kalmayacağını belirtmek isteriz. Üyelerimizi istifaya zorlayan Rektör ve Rektör Yardımcılarını, onurlu davranarak PAÜ yönetiminden istifaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de mart kapıdan baktırdı, kazma kürek yaktırdı, Çameli güne karla uyandı!

HIZLI YORUM YAP

r