DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Denizli Mitolojik Hikâyeleri Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

İlimiz Merkezefendi İlçesi Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Amfi Salonunda Kömürcüoğlu Sanat ve Kültür Vakfı resim yarışması sergi ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Resim yarışması ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Nihat Kömürcüoğlu Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı İş İnsanı Nihat Kömürcüoğlu, Caner Kömürcüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Yarışma Jüri Üyeleri Doç Dr. Hatice Nilüfer Süzen, Sanatçı ve sosyolog İ. Yılmaz Kahraman, Heykeltıraş Ali Dirier, Grafiker Hasan Acar, davetliler ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında “Sanatsal bir etkinliğin Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesinde yapılması programa ayrıca bir anlam kattı. Okulumuz geleceğin sanatçılarını yetiştiren güzide okullarımızdan biridir. Hayatın her alanında sanatın önemli bir yeri var. Hayırseverimiz ve Nihat Kömürcüoğlu Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı İş İnsanı Nihat Kömürcüoğlu’na okulumuzda gerçekleştirdikleri etkinlikleri için teşekkür ediyorum. Hayata sanatsal bakış açısını tabloya döken ve birbirinden özgün eserler çıkaran öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarını sonrasında yarışmaya katılan 23 öğrencinin de eserlerinin sergilendiği “Denizli Mitolojik Hikâyeleri” Konulu Resim Yarışmasında ilk beşe giren öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinden aldı.

Programın devamında Milli Eğitim Bakanlığınca 25 Kasım 2022- 19 Ocak 2023 tarihleri arasında Türkiye genelinde yapılan “Uluslararası Milli Eğitim Bakanlığı Robot Yarışması Tanıtım Müziği” yarışmasında Grup Teknolojisi dalında il birinciliği alan Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Grubu “Grup Teknoloji” ekibine ödülleri ve Bakanlık tarafından verilen teşekkür belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve protokol üyeleri verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Hedef afetlere dirençli bir Denizli”

HIZLI YORUM YAP

r