DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Denizli’de görev yerini terk eden bekçi hem işinden hem tazminatından oldu!

Denizli'de meydana gelen olayda bir fabrikada bekçi olarak çalışan genç adam komşu fabrikadaki bekçi arkadaşına yemek için gittiği sırada boş bıraktığı fabrikaya hırsızlar girdi. Fabrika sahibi tarafından tazminatsız olarak işten kovulan bekçi mahkemeye başvurdu. Mahkeme sonucunda işveren haklı bekçi ise konumunda haksız görüldü.

Denizli’de meydana gelen olayda bir tuğla fabrikasında bekçilik yapan genç adam yan fabrikadaki bekçinin yanına yemek için gittiği sırada boş bıraktığı iş yerindeki trafoya giren hırsızlar yüklü miktarda elektrik malzemesini çaldı.

Fabrikaya döndükten sonra durumu fark eden bekçi neye uğradığını şaşırarak durumu işverenine bildirdi. Fabrika sahibi ise hırsızlık olayından ihmalkarlığını sorumlu tuttuğu bekçiyi tazminatsız bir şekilde işten kovdu.

Olay sonrası tazminat ve yıllık izin gibi haklarını almak için bekçi işçi mahkemesine başvurdu. Yapılan ilk incelemeler sonucu işçi mahkemesi bekçinin çalıştığı alanda aydınlatmanın az olması gibi gerekçelere dayanarak yıllık izin ve ihbar tazminatının ödenmesi yönünde karar çıkardı.

Karara itiraz eden işveren bekçinin ihmallerini sunarak davanın reddine karar verilmesini istedi. Mahkeme ise bilirkişi raporlarına dayanarak kıdem ve ihbar tazminatı taleplerinin reddine, fazla mesai ve yıllık izin ücreti talebinin kabulüne karar verdi.

Yargıtayın yeniden bozduğu karar neticesinde bekçinin ihmalleri kamera kayıtları ile öne sürülerek işveren haklı bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de feci kaza, otomobil yayaya çarptı!

HIZLI YORUM YAP

r