DOLAR

28,9208$% 0.08

EURO

31,4850% -0.1

GRAM ALTIN

1.924,02%1,84

BİTCOİN

1141269฿%1.71475

ETHEREUM

62298Ξ%3.00451

RİPPLE

17.89%1.09633

a

Denizli’de yerleşime uygun mahalleler tespit edildi!

Denizli’de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı talimatıyla hazırlanan İl Afet Risk Azaltma Planında il merkezinde yerleşime uygun alanlar ve yerleşime uygun olmayan alanlar belirlendi. Yapılan araştırmalar sonucu açıklanan detaylar haberin devamında yer alıyor...

d

Meydana gelen büyük depremler sonrası fay hattı bulunan illerde inceleme ve araştırmalar yapılmaya başlandı.

Riskli deprem bölgesi olan Denizli’de de afet risklerini belirlemek ve belirlenen afet risklerini azaltarak can ve mal kaybını asgari düzeye indirmek amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın talimatı ile İRAP Genelgesi doğrultusunda İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) çalışmaları 2021 yılı ilk ayı itibari ile başladı.

Yapılan araştırma ve incelemeler sonucu , Sevindik, Karşıyaka, Aktepe ve Deliktaş mahallelerinin bir kısmı, güney kesimde Cumhuriyet, Çamlık, Mehmetçik, Kuşpınar mahallelerinin bazı bölümleri, batı kesimde Kiremitçi, Karaman, Akkonak, Günbattı, Merkezefendi, Şirinköy, Yenişehir, Atakent, Mehmet Akif Ersoy, Barbaros, Bahçelievler mahallelerinin büyük bir kesimi yerleşime uygun alanlar olarak belirlendi. 

Sırakapılar, Atalar, Fesleğen, İstiklal, İncilipınar, Pelitlibağ, Hacıkaplanlar, 15 Mayıs, Topraklık, Deliktaş ve Anafartalar Mahalleleri uygun değil olarak, Altıntop, Saraylar ve Dokuzkavaklar ise hiç uygun değil olarak belirlendi. Fatih, Cumhuriyet, Aktepe, Sümer, Muratdede ve Akkonak Mahalleleri için ise orta uygunluk verildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaşlı adam yolcu minibüsünde hayata gözlerini yumdu!

HIZLI YORUM YAP

r