DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Drone ile havadan trafik denetimi!

Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nca trafik kazalarının azaltılabilmesi ve sürücüler üzerindeki “algılanan yakalanma riski duygusu”nun en üst seviyede tutulabilmesi için yoğunlaştırılmış şekilde drone ile trafik kontrolleri yapılıyor.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’nca trafikte drone ile kontrol yapılıyor. Denizli İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, ” Bu kapsamda; ayda ortalama olarak 50 saat ve üzerinde uçurulan drone ile uygulama noktasından 2-3 km ileriye gönderilerek özellikle emniyet kemerini takmayan, seyir halinde cep telefonu ile konuşan, hatalı sollama yapan, şerit izleme kurallarına uymayan sürücüler tespit edilip, ihlale ait fotoğraflama veya video kaydı oluşturularak uygulama noktasına bildirilmekte, uygulama noktasında durdurulan araç sürücülerine gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.

Drone ile emniyet kemeri takmadığı veya cep telefonu ile seyir halinde görüşme yaptığı tespit edilen birçok sürücünün, kontrol noktasındaki jandarma trafik ekibini görmesi sonrasında seyir halinde iken emniyet kemerini taktığı ve cep telefonu ile görüşmesini sonlandırdığı tespit edilmiştir.

Bu sürücülere, drone ile yapılan kural ihlaline göre cezai işlemin uygulanmasının yanında, emniyet kemerinin ölümleri ön koltukta oturanlar için %50, arka koltukta oturanlar için %65 oranında azaltan güvenlik sistemi olduğu, cep telefonu ile görüşmenin kaza yapma riskini normal şartlara göre dört kart, mesajlaşmanın 23 kat artırdığı anlatılmaktadır.

Belirlenen plan çerçevesinde drone ile trafik kontrolleri aralıksız sürdürülecek olup, vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri, trafikte saygılı ve sabırlı olmaları istenmiştir. ” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uyuşturucu Madde Operasyonunda 7 şüpheli şahıs tutuklandı!

HIZLI YORUM YAP

r