DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİTCOİN

2200419฿%3.64434

ETHEREUM

115608Ξ%1.64908

RİPPLE

19.86%8.41453

a
X

Gülizar Biçer Karaca; “Gençliğin Yüzleri” programı çerçevesinde Denizlili gençlerle bir araya geldi.

Gençliğin Yüzleri programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; gençlerin kendi hayatlarına sahip çıkmalarını; 28 Mayısta sandıkta mührü kapsayıcı, eşitlikçi, özgürlükçü anlayışa sahip Kemal Kılıçdaroğlu’na basmalarını istedi.

GENÇLERİN SORULARINA SAMİMİ YANITLARA TAM NOT CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Gençliğin Yüzleri” programı çerçevesinde Denizlili gençlerle biraraya geldi. Kendi hayatından örneklerden hukuki açıklamalara, esprili samimi paylaşımlardan gençler için nasıl bir Türkiye hayal ettiklerine verimli bir sohbet gerçekleştirdi. Gülizar Biçer Karaca; CHP’nin gençlik politikalarını anlattı; ard arda gelen sorulara verdiği yanıtlarla gençlerden tam not aldı.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV’deki Mevzular Açık Mikrofon yayınının sohbete sık sık konu olduğu Gençliğin Yüzleri buluşmasında güncel konulara dair sorular da yanıt buldu.

SİZİN HAYALLERİNİZ BİZİM HEDEFLERİMİZ CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca; Rektör olma hayalini anlatan gencin sorusuna verdiği yanıtta çocukken kurduğu avukat olma hayalini nasıl gerçekleştirdiğini paylaştı. Gençlerden çocukluk hayallerinden vazgeçmemelerini, mülakat değil liyakatla ülkenin yönetilmesi için Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için karar vermelerini, 28 Mayıs’ta sandığa gitmelerini istedi.

GENÇLİĞİN CEZALANDIRILMADIĞI YAŞANABİLİR BİR ÜLKE MÜMKÜN 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne uğurlayacakları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasının ardından hak ve özgürlüklerin ayaklar altına alınmadığı, genç işsizliğinin kalıcı çözüme kavuştuğu, çalışan ve başarılı olanın cezalandırılmadığı, ataması yapılmayan milyonların hakettiğine kavuştuğu, eğitimde fırsat eşitsizliğinin ortadan kalktığı, başka bir ülkeye gitmek zorunda kalma mecburiyetinden tüm gençlerin kurtulduğu bir Türkiye’de gençlerin arzu ettikleri yaşama kavuşacaklarını söyledi.  

GENÇLER, HAYALLERİNİZİ BU ÜLKEDE GERÇEKLEŞTİRMENİZ İÇİN GELİYORUZ “Genç arkadaşlarım biliyoruz hayallerinizi hedeflerinizi bu ülkede gerçekleştirmek istiyorsunuz. O nedenle lütfen sandığa gelin, hayatınızı çalmalarına izin vermeyin.” diyerek gençler için neler yapacaklarını anlattı:

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda gençler için ilk 6 ayda neler yapacak?

1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK Öğrenin Kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanılabilecek 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart ya da mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile Destekleri Sigortası’ndan yararlanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak. Mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil, kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi ya da yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Sıfır ÖTV!

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de bir süredir haber alınamayan kadın evinde ölü bulundu!

HIZLI YORUM YAP

r