DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı!

Birleşmiş Milletler, 10-16 Mayıs tarihlerini “Engelliler Haftası” ve “10 Mayıs” tarihini de “Engeliler Günü” olarak kabul etmiştir. Engelliler Haftası, engelli insanların sorunlarının gündeme getirildiği ve hayata onların penceresinden bakıldığı önemli bir haftadır.

Doğuştan veya sonradan engelli olmak, hiç kimsenin kendi isteği ile olan bir durum değildir. Gelecekte başımıza nelerin gelebileceğini bilemeyiz. Bugün, bizler sağlam bir vücuda, sağlıklı bir bedene sahip olabiliriz. Ancak sonraki yıllarda gelebilecek kötü bir hadiseden dolayı engelli bir insan olabiliriz. Bu yüzden engelli olmanın bizim gerçeğimiz, bizim parçamız olduğunu kavramalıyız. Buna göre tavır ve tutum geliştirmeliyiz. Kendimizi engelli vatandaşlarımızın yerine koyarak düşünmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

Bizler kurum olarak engelli öğrenci, öğretmen ve personelimizin sosyal hayata katılımlarını artırmak ve hayat standartlarını yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Engelli öğrencilerimizin önündeki engeli kaldırmak ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla projeler gerçekleştirmekteyiz.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum anlayışının vazgeçilmez gereğidir. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemelidir. Asıl engelin kalplerdeki, zihinlerdeki engel olduğu unutulmamalıdır.

Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek bizlerin görevi ve sorumluluğudur. Onların, toplum hayatında eşit ve üretken birer birey olmaları noktasında herkesin çaba göstermesi gerekmektedir. Engelli kişilere karşı her zaman duyarlı olmak durumundayız. Engelli insanlara sadece bir hafta boyunca değil, tüm hayatları boyunca destek olmalıyız. Engelli vatandaşların daha rahat yaşayabileceği bir çevre oluşturmak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlikte, beraber yaşadığımız, aynı havayı teneffüs ettiğimiz, aynı çevreyi paylaştığımız engelli kişilerin ve engelli öğrencilerimizin engelliler haftalarını kutluyor, engelsiz bir hayat diliyorum.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Halk Eğitimi Faaliyetleri Sergisi Açıldı!

HIZLI YORUM YAP

r