DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

İlimizde Okullarda Uygulanacak Ortak Sınav Tarihleri Belirlendi

Millî Eğitim Bakanlığı yeni Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği gereği ülke, il/ilçe ve okul genelinde yapılacak olan sınavlarla ilgili tüm branşların ilçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre toplantıları Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantılarda Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları belirlenerek ilimiz okullarında yapılacak sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav gerçekleştirilecek.

İl Zümrelerinin hazırladığı konu soru dağılım tabloları denizliodm.meb.gov.tr adresinde yayınlandı. Yayınlanan konu soru dağılım tabloları dışında okulda seçilen “seçmeli dersler” için konu soru dağılım tablolarını okul zümre öğretmenleri hazırlayarak bu tablolara göre sınav yapacaklar.

İl ve ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda ‘‘çoktan seçmeli sorular’’ kullanılacak olup, bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları ‘‘açık uçlu’’ sorulardan oluşacak.

Türkiye Geneli 2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları:

6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için; 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için; 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacak.

İlimizde de alınan karar doğrultusunda;

26 Aralık 2023 Salı günü 7.sınıf Fen Bilimleri 1. dönem 2. yazılı, 27 Aralık 2023 Çarşamba günü 10.sınıf İngilizce 1. dönem 2. Yazılıları ortak sınav olarak gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de uyuşturucu tacirlerine operasyonlar devam ediyor!

HIZLI YORUM YAP

r