DOLAR

13,5137$%0.24

EURO

15,2633%0.09

GRAM ALTIN

802,41%0,18

BİTCOİN

512427฿%4.0485

ETHEREUM

34020Ξ%3.70738

RİPPLE

8.55%4.62481

a
X

KIZILAY’IN İKRAM ARACI VE GÖNÜLLÜ ORDUSU BOŞ DURMADI!

Türk Kızılay Denizli Şubesi, orman yangının yaşandığı bölgelerde konuşlandırdığı ikram aracı ve gerekse de gönüllü ordusu ile çalışmalarda bir fiil görev aldı. Söndürme çalışmalarının ardından ikram aracı ve gönüller de Denizli’ye geri döndü.

Manavat’ta başlayan ve diğer bölgelere de etkili olan orman yangınlarına gönüllü ordusu ile müdahale eden Türk Kızılay Denizli Şubesi, bir yandan da kuruma bağışlanan ikram aracı ile yangın bölgelerinde ekiplere çeşitli ikramlarda bulunarak onlara desteklerini sürdürdü. Kızılay, 12 gün boyunca çok sayıda bölgede konuşlandırılan ikram aracı ile ekiplere nefes aldırdı. Diğer yandan da gönüllüler, Manavgat’a bağlı Yavrudoğan Köyü, Marmaris, Bodrum, Çökertme Mazı, Yukarı Mazı , Sarnıç, Muğla Kızılağaç, Muğla Kavaklıdere Menteşe köyü, İkizce , Şenyayla, Yılanlı köylerinde yardım faaliyetlerinde bulunarak görevlerini yerine getirmenin huzuru içinde Denizli’ye döndü.

DENİZLİ’YE DÖNDÜLER

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızlay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Türk Kızılay Denizli Şubesi afetlerde kullanılmak üzere bağışlanan ikram aracımızla Antalya Manavgat ilçesinde başlayana yangından itibaren, Fethiye, Çökerme ve tüm sahada ikram aracımızla birlikte 12 gün boyunca sahada bulunduk. Görevli personelimiz Osman Ergücü ve Diş Hekimliği Öğrencisi, Kızılay Gönüllüsü Muhammed Baki Yıldız, Psikoloji Öğrencisi, Kızılay Gönüllüsü Batuhan Akın vazifelerini tamamlayarak ilimize geri döndüler. Yardım götürdüğümüz yerler ise şu şekilde sıralayabiliriz. Manavgat Yavrudoğan Köyü, Marmaris, Bodrum Çökertme Mazı , Yukarı Mazı, Sarnıç, Muğla Kızılağaç, Muğla Kavaklıdere Menteşe köyü, İkizce , Şenyayla, Yılanlı köylerinde çalışmalarda bulunduk. Allah bizlere bir daha böyle acı yaşatmasın. Ciğerlerimiz yanmasın” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KIZILAY, BAYRAMDA DA VATANDAŞIN YANINDA!

HIZLI YORUM YAP

r