DOLAR

33,0758$% 0.02

EURO

36,2080% -0.02

GRAM ALTIN

2.608,78%-0,19

BİTCOİN

2108246฿%-0.52111

ETHEREUM

112772Ξ%0.42802

RİPPLE

18.8%-7.04473

a
X

Meslek Lisesi Öğrencilerine Kariyer Günü Etkinliği Yapıldı!

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Çameli İlçesi programı kapsamında Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çameli Şehit Er Basri Arslan Anaokulunu ziyaret etti.

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer günü etkinliğine konuşmacı olarak katılan Müdür Ekici konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Meslek lisesi öğrencilerine yaptığı konuşmasında Müdür Ekici “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu sonrası mesleki eğitimde çok önemli adımlar atıldı. Küresel salgınla mücadele sürecinde meslek liselerimiz ihtiyaç duyulan alanlarda üretim yaparak herkesin takdirini kazandı. Bu süreçte meslek liselerimizin kendine olan güvenleri de kat ve kat attı. Tüm bunlarda mesleki eğitimdeki üretim kapasitesinin artmasına büyük katkı sağladı. Mesleki eğitimde döner sermaye kapsamında yapılan üretimle öğrencilerimiz mesleki becerilerini uygulama fırsatı yakalarken hem öğrenciler hem de öğretmenlerimiz katkıları ölçüsünde pay alıyorlar. Meslek liselerimizde ürettiğimiz veya tasarladığımız birçok ürünün fikri mülkiyet ve tescillerini alınıyor. Tescili alınmış ürün sayımızda her geçen gün daha da artıyor. Erasmus+ projeleri mesleki eğitim öğrencilerimiz yurt dışında staj yapar hale geldi. Mesleki eğitimde ülkemizin son yıllarda yaşadığı dönüşüm ve değişimde olduğu gibi sizlerde başarmak için ilk önce kendinize inanmalısınız. İnanmak başarıya giden yolda en büyük destekçiniz olacaktır” dedi.

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kariyer günü buluşması sonrası Çameli Şehit Er Basri Arslan Anaokulunu ziyaret eden Müdür Ekici öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de yaşam koçu olan genç kadın canına kıydı, kendini astı!

HIZLI YORUM YAP

r