DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

2108570฿%-0.24387

ETHEREUM

114911Ξ%0.13243

RİPPLE

15.97%-0.53884

a
X

“Millet İttifakı bizi ikna edemedi…” Sinan Oğan yaptığı basın açıklamasında önemli noktalara değindi!

İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi görüşme trafiği sürürken 14 Mayıs seçiminde ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan açıklama yaptı. İşte detaylar;

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından yüzde 5’in üzerinde oy alarak gözlerin çevrildiği taraf olan Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Sinan Oğan geçtiğimiz günlerde bugün saat 17:00’da yapacağını belirtmişti.

Bugün basın açıklamasını gerçekleştiren Oğan konuşmasına ittifak bileşenlerine ve bugüne kadar geldikleri noktada desteği olan herkese teşekkür ederek başladı.

Yaklaşık yarım saat konuşan Oğan Millet üç yıldır bu çalışmayı yaptıklarını belirtti. Sinan Oğan sözlerine,

“Millet İttifakı 20 yıldır iktidar olan Cumhur İttifakı karşısında yeterli başarıyı gösterememiş, geleceğe dair tarafımızı ikna edememiştir. İstikrar faktörünü ıskalamıştır. Biz hiçbir zeminde pazarlık yapmadık. Müzakereler aşağıdaki ilkeler çerçevsinde neticelemiştir. Her türlü terör örgütüne kesintisiz, istikrarlı bir mücadele devam ettirilecektir. Sığınmacılar ve kaçaklar meselesinde artık bir takvim mevcuttur. Sığınmacıların bir takvim çerçevesinde ülkelerine gönderilmesi için tüm şartlar zorlanacaktır. Kaçak geçişlerin önlenmesi için tedbirler en üst seviyeye çıkarılacaktır.

28 Mayıs 2023’te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu kritik öneme sahiptir. İkinci turda seçimde nasıl bir tutum alınması noktasında tabanımız, ittifak bileşenleriyle müzakereler yaptık. Her iki adayla görüşmede bizim kamuoyunca bilinen önceliklerimizi müzakere ettik. Herhangi bir pazarlık, taahhüt belirtmeksizin kırmızı çizgilerimizi ifade ettik. 

Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum.” ifadeleriyle devam etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sinan Oğan basın açıklamasını tamamladı, ” Cumhur İttifakını destekliyoruz…”

HIZLI YORUM YAP

r