DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Müdürlüğümüzde Hayat Boyu Öğrenme Sergi ve Atölye Çalışmaları Devam Ediyor!

Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri ve görünürlüğünün artırılması için yapılan Sergi ve Atölye çalışmalarımız devam ediyor.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanındaki sergi Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi ile il genelindeki halk eğitimi merkezi müdürlüklerinin ürünleri yer aldı.

Serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, halk eğitimi merkezleri müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Türk Milletimizin bu topraklardaki en büyük gücü tarihi ve kültürüdür. Tarihi ve kültürel birikimimizi gelecek nesillere aktarma noktasında da bugün çok büyük bir işlev gören halk eğitimi merkezlerimizdir. Halk eğitimi merkezlerimizin yapmış olduğu faaliyetleri teorik olarak öğrendiğimiz konuları pratik uygulama ve workshop uygulamalarının yapılacağı sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Haziran ayının ilk haftasında Hayat Boyu Öğrenme Şenliklerimizi gerçekleştireceğiz. Müdürlüğümüzde düzenlediğimiz sergimiz bizim için bir ön hazırlık. Bugün cam ve deri ağırlıklı sergimizi açıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızı ve sergimizi ziyaret edenler burada workshop çalışması yapma fırsatı bulacaklar. Denizli olarak halk eğitimi alanında yelpazemiz çok geniş. Yelpazemiz vatandaşımızın yeteneği ve hayalleri ile her geçen gün daha da genişliyor. Sergimizdeki ürünlerin oluşturulmasında özverili bir süreç var. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından sergi açılış kurdelesini kesti. Sergide yer alan ürünleri gezen Müdür Ekici, usta öğreticilerden ürünler hakkında bilgi aldı.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapılan çalışmaların ağırlıklı olduğu sergide; şalümoda cam şekillendirme, deri işlemeciliği, kilim dokuma, hazır giyim ve amigurumi, makrome ürünler, su kabağı işlemeciliği, hasır sepet, ahşap boyama, ahşap işçiliği, fıçı, tel kırma, kumaş işleme ürünleri sergileniyor. Ü. gün süreyle ziyarete açık olan sergide workshoplar yapılacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meslek Lisesi Öğrencileri Yılsonu Kermesinde Ürettikleri Ürünleri Sergiledi!

HIZLI YORUM YAP

r