DOLAR

13,8364$%0.17

EURO

15,6274%0.17

GRAM ALTIN

790,96%0,24

BİTCOİN

701345฿%4.5538

ETHEREUM

59893Ξ%5.12004

RİPPLE

11.42%4.11847

a
X

OKUL MÜDÜR YARDIMCISINDAN ÇİRKİN 29 EKİM MESAJI

Denizli’de Honaz ilçesinde görev yapan okul müdürü yardımcısı G.A.Ç.’nin attığı iddia edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yaptığı yazışmalar ortaya çıktı. Skandal yazışmalarda kutlamaların 29 Ekim yerine 30 Ekim’de yarım gün olarak kutlanması yer alıyor. Konu hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetin yapıldığı öğrenildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97.yılı geride kalırken, pandemi nedeniyle kutlamaların kısıtlı olduğu Cumhuriyet Bayramı ile ilgili skandal bir paylaşım ortaya çıktı. Eğitim İş Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan tarafından kamuoyuna açıklanan yazışmalarda iddiaya göre Honaz’da bir okulda görev yapan okul müdür vekili olan müdür yardımcısı G.A.Ç.’nin öğretmenlerle yazışması yer alıyor.

TATİLİ YAPALIM YARIM GÜN KUTLAYALIM’

 Yazışmada Müdür yardımcısı G.A.Ç , “29 Ekim resmi tatildir, eğitim öğretim yapılmayacaktır. Cumhuriyet Bayramı kutlamasını da Cuma günü yapacağız. Bilginize. Arkadaşlar Cuma günü yarım saat kutlama yapar, derse devam ederiz.” Notunu paylaştı.

ULUSAL BAYRAMLAR GÜNÜNDE KUTLANMALI

Konu hakkında açıklama yapan Aydoğan, “Ulusal Bayramları tatil gibi gören bu anlayışı kınıyorum. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün güvencesi olan bayramlarımızı angarya gibi gören, gerekli duyarlılığı göstermeyen bu kişi hakkında gereken yapılmalıdır. Eğitim-iş olarak, bu kişi hakkında gerekli şikayetimizi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapacağız. Varlığımızın güvencesi ulusal bayramlarımız, Atatürk İlke ve devrimlerimiz kırmızı çizgimizdir. Bu konuda asla taviz vermeyiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DENİZLİLİ VEKİLİN DOKUNULMAZLIĞINI KALDIRMAK İÇİN TBMM’YE FEZLEKE GÖNDERİLDİ

HIZLI YORUM YAP

r