DOLAR

32,3084$% 0.27

EURO

35,0393% 0.55

GRAM ALTIN

2.426,41%0,21

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Okul Öncesi Öğretmenlerine Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimi Kursu Verildi

Milli Eğitim Bakanlığının “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması” Projesi kapsamında ilimizdeki okul öncesi öğretmenlere yönelik "Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimi Kursu" gerçekleştirildi.

North Point Otelde yapılan eğitim kursuna İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, eğitici eğitimi alan iki eğitici öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim görevlisi ile 21 okul öncesi eğitim kurumundan 68 okul öncesi öğretmeni katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasında “İlimizde okul öncesi eğitim niteliği ve fiziki alanları açısından çok iyi bir noktadayız. Kurs kapsamındaki eğitimler ve faaliyetler geleceğimiz çocuklarımız açısından değerli içerikler. Bu içeriklerin katılımcı öğretmenlerimiz vasıtası ile ilimizin dört bir köşesinde başarı ile uygulanacağından eminim. Okul öncesinde ilimizi bulunduğu zirveden daha da ileri taşımak için siz değerli öğretmenlerimizle birlikte çalışacağız. Değerli öğretmenlerimize, kursumuzu veren eğitmenlerimiz ve Bakanlık temsilcimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan’ın konuşmasının ardından öğretmenlere ilgili seminer eğitmenler ve bakanlık temsilcileri tarafından verildi.

İlimizde Lego Vakfı iş birliğiyle okul öncesi öğretmenlerine yönelik düzenlenen eğitim ile; çocuklara oyun yoluyla problem çözme, yaratıcı düşünme, hareket, koordinasyon, iş birliği ve iletişim becerilerinin kazandırılması ve çocukların dil gelişimlerinin desteklenmesine katkıda bulunulması hedeflendi. Eğitim sonrasında Lego Vakfı tarafından ilgili okullara LEGO setleri gönderilerek uygulama ve sonuçlar düzenli olarak analiz edilecek.

Erken Çocukluk Eğitiminde (EÇE) Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi Hakkında

“Erken Çocukluk Eğitiminde (EÇE) Kalite ve Erişimin Arttırılması” projesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte, Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF’in teknik desteğiyle yürütülmektedir.

Bu projenin ana hedef gruplarını; çocuklar, öğretmenler, okul yöneticileri, aileler ve EÇE alanındaki diğer hizmet sağlayıcılar oluşturmaktadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi yükseliyor

HIZLI YORUM YAP

r