DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

PAÜ HAVK Gençlik Haftası’nda Eğitim Verdi, Spring Cup’a Destek Sağladı

Pamukkale Üniversitesi Havacılık Öğrenci Topluluğu (PAÜ HAVK), Gençlik Haftası'nda Bekilli Kaymakamlığı’nın organizasyonu ile düzenlenen Türk Hava Kurumu (THK) ile birlikte model uçak eğitimi verdi. PAÜ HAVK ayrıca, Çameli’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Uluslararası Dünya Kupası’nın bir ayağı olan Spring Cup organizasyon ekibine destek sağladı.

Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu öğrencileri “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Bekilli Kaymakamlığı’nın öncülüğünde düzenlenen, Türk Hava Kurumu ile birlikte Model Uçak Etkinliği’nde model uçak eğitimi verdi. Bekilli Kaymakamı Dilara Şenoğlu’nun da katıldığı etkinlikte öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde uçak yapımı ve uçurmanın inceliklerini öğrendi. Etkinlikte öğrencilere Türk Hava Kurumu eğitmenlerinin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu öğrencileri de destekte bulundu. Öğrencilerimiz tarafından Ata ve Gökçen model uçaklarının kurulması sonrasında yapılmış olan uçaklar hep birlikte uçuruldu. Gençlerin havacılık alanındaki ilgisini artırmayı ve geleceğin havacılık profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlanan etkinlikte katılımcılar keyifli bir deneyim yaşayarak havacılığa olan ilgilerini geliştirdi.

Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu Öğrencilerinin destek sağladığı bir diğer etkinlik ise hava sporlarına meraklı sporcuların bir araya geldiği ve yeteneklerini sergilediği bir platform olarak öne çıkan, Çameli ilçesinde düzenlenen Yamaç Paraşütü Uluslararası Dünya Kupası’nın bir ayağı olan Spring Cup oldu. Etkinlik kapsamında organizasyon ekibine ve 23 farklı ülkeden sporcu yamaç paraşütü pilotlarına destek veren PAÜ HAVK öğrencileri etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde katkıda bulundu. Condor Air Sports tarafından organize edilen etkinlikte PAÜHAVK öğrencileri, uçuş yapan sporculara destek sağladı. Uçuş sahasında uçan sporculara yardım ederek güvenli bir ortam sağlayan ve etkinliğin sorunsuz ilerlemesine destek

olan PAÜHAVK öğrencileri, tecrübeli eğitmenler eşliğinde uçuş sahasında görev alarak sporculara rehberlik ederek ekipmanları kullanmalarında yardımcı oldular. Uçuş öncesi ve sonrasında teknik destek sağlayarak sporcuların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştılar. Ayrıca, güvenlik önlemlerinin uygulanması konusunda da aktif bir rol üstlendiler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’miz için gece gündüz çalışıyoruz”

HIZLI YORUM YAP

r