DOLAR

32,5299$% 0.05

EURO

35,0347% 0.08

GRAM ALTIN

2.452,87%0,85

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

PAÜ Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Yeni Eğitim Öğretim Hayatına İlk Öğrencileri İle Başlıyor!

Tekstil ve Moda Tasarım şehri Denizli’nin yıllardır beklediği Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde YKS 2023 sonuçlarına göre bölüme 41 öğrenci kayıt hakkı kazandı.

Eş değer bölümler arasından, Türkiye Devlet Üniversiteleri arasında da başarı sırasına göre üst sıralarda öğrenci alan Pamukkale Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü 2023-2024 Eğitim Dönemine hazırlıklarını tamamladı.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şöhret Aktepe Dal, yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Sektörün uzun yıllardır süren ihtiyacı ve taleplerini değerlendiren sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, göreve geldiğinden beri gösterdiği kararlı girişimleri ile Pamukkale Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi altında, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünün kuruluşu gerçekleşmiştir. Bu gelişme, günümüz üniversitelerinin, bilgi ve teknoloji paylaşımı, yeni disiplinlerarası çalışma alanlarını genişletmeye yönelik atılan adımlarla paralel bir ilerlemeyi temsil etmektedir. Denizli, tekstil ve hazır giyim alanında 19 Tasarım merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Bu merkezlerde lisans mezunu tasarımcı bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Türkiye’de Tekstil ve Konfeksiyon ihracatında önemli bir konuma sahip olan Denizli kentinde, bu yeni açılan bölüm, kentin Tekstil ve Konfeksiyon altyapısını destekleyerek, tasarım alanında da ulusal ve uluslararası platformda önemli katkılar sağlama amacındadır. Açılan bölüm, tasarım ve markalaşma konusunda yeni yeteneklerin ortaya çıkmasını teşvik ederek ülke ekonomisine olumlu katkılar sunmayı hedeflemektedir. Fakülte bünyesindeki diğer tasarım disiplinleri ile moda tasarımı arasındaki kesişme noktaları, farklı ve özgün tasarımların ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Bölümün açılışı, Denizli’nin tekstil, tasarım ve moda sektörlerinde ulusal ve uluslararası platformlarda daha yenilikçi temsillerini üretme potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Bu, hem üniversite ve sektör arasındaki olası işbirliklerini hem de Denizli’nin tekstil, tasarım ve moda sektörünün ulusal ve uluslararası platformlarda daha yenilikçi temsillerini üretme potansiyelini pekiştirecektir. Tekstil ve Moda Tasarım bölümünün üniversitemize ve tekstil sanayimize kazandırılmasında başrolü oynayan sayın rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a, değerli çabaları ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Necip Atar’a ve Mimarlık ve Tasarım Bölümü Dekanımız Prof. Dr. Murat Zengin’e sonsuz teşekkür ederiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PAÜ, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına 10 Bin 128 Yeni Öğrencisi İle Başlıyor!

HIZLI YORUM YAP

r