DOLAR

33,0744$% 0.02

EURO

36,1605% -0.13

GRAM ALTIN

2.610,01%-0,15

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

PAÜ’de “Atatürk ve Beden Dili” Konulu Söyleşi Düzenlendi

Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Serap Alkaya yürütücülüğünde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde Turizmde İletişim dersi kapsamında "Atatürk ve Beden Dili" konulu söyleşi düzenlendi.

Söyleşi Atatürk’ün en sevdiği danslardan biri olan bir kişilik zeybek gösterisi ile başladı. Zeybek gösterisindeki figürlerin anlamına söyleşide yer verildi. Söyleşide ilk olarak ‘beden dili’ ile ilgili bilgiler aktardıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları ve videoları üzerinden beden dili hakkında bilgiler verdi.

Söyleşide mimik, jest, göz ve kaş hareketi, duruş pozisyonu, beden hareket biçimi, fiziksel mesafe, el, kol ve ayak hareketleri, ses tonu, giyim tarzı gibi beden dilinin unsurları olan konular Atatürk’ün fotoğrafları ve videoları üzerinden yorumlandı.

Beden dilini çok iyi kullanan bir siyasi bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 85. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıldı. Söyleşi, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan’ın teşekkür belgesi takdimi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı önündeki toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de koca vahşeti, hem eşini hem de sevgilisini katleden adam intihar etti!

HIZLI YORUM YAP

r