DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Rektör Kutluhan Görev Süresinin Üçüncü Yılını Basın Mensupları ile Birlikte Değerlendirdi

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, rektörlük görevinin 3. yıl dönümünde basın mensuplarıyla Pamukkale Üniversitesi Konukevinde gerçekleştirdiği kahvaltıda bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile üniversitenin Konukevi’nde bir araya geldi. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Üniversitesi rektörü olarak üçüncü yıldönümünde yerel ve ulusal basın temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Basın temsilcileri ile yapılan ilk toplantıda Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, pandemi döneminde göreve başlamasının ve ardından yaşanan 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve çok sayıda ili etkileyen depremin yaralarını sarma faaliyetlerinin aktif yürütülmesinden dolayı bu toplantının ertelendiğini belirtti.

Rektör Kutluhan; “Denizli ilimiz ihracatta Türkiye’de 8. sırada yer alıyor. 586 firmaya tarım ihracatı yapılıyor. Dolayısıyla Denizli’de ne ararsanız bulabilirsiniz. Biz öncelikle üniversitemizin vizyonunun üreten şehrin, üreten üniversitesi olsun istedik. 2. vizyon olarak da üniversite hayatın rehberi olsun istedik. Üniversitemiz rehberlik ederse şehrimiz kendini geliştirmek zorunda kalır. Şehrimiz ile üniversitemizin bütünleşik olarak ilerlemesi için 3 yıldır uğraşıyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Kutluhan Pamukkale Teknokent hakkında şunları söyledi: “Teknokent teknolojinin gelişmesi için ilk basamaktır. Bizim Teknokentimiz bu noktada başarılara imza atmaya başladı fakat teknokent bize yeterli olmadığı için hangar tipi bir teknokent daha kurmaya başlayacağız. Bizim eğitim olarak üniversite sanayi iş birliği ile en önemli adımımız 3+1 ve 7+1 uygulamasını getirmemizdir. Sanayicimiz 3 ay yanında çalışan gencimizi görerek okuldan sonra yanında çalışmasını isteyebilecek. Sanayicimize elemanı deneyimle ve tespit etme şansı vermiş olacağız.”

Prof. Dr. Ahmet Kutluhan kendisine gelen “Denizli’de ikinci bir üniversite fikrine nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi; “Olumlu bakıyorum. Denizli’ye ikinci bir üniversite çok şart. Bizim önerimiz sanayi olan bir yerde yüksek teknoloji üniversitesi kurularak Pamukkale üniversitesindeki mühendislik teknik bilimlerinin oraya alınması ve Pamukkale Üniversitesi’nin devamı gibi olmasıdır.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra, başka zamanlarda buna benzer toplantıların düzenleneceğini belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Osman Zolan’dan taziye mesajı!

HIZLI YORUM YAP

r