DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

2110502฿%-0.92186

ETHEREUM

115246Ξ%-0.34371

RİPPLE

16.05%-0.13536

a
X

Sarayköy’de ikinci etap TOKİ konutlarının yapımına başlandı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Sarayköy’de yapılacak ikinci etap TOKİ konutları için temel kazma çalışmaları başladı.

Mevcut TOKİ konutları yanında başlatılan ikinci hamle sosyal konut projesi kapsamında 238 daire, 12 bloktan oluşacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ” Geçen yıl Cumhurbaşkanımız tarafından tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de müjdelenen TOKİ konutlarımızın temel kazma çalışmaları bugün başladı. Şantiye şefimiz ve emekçi kardeşlerimizle beraber temel kazım çalışmalarını yerinde takip ettik. Yeni yapılacak olan TOKİ konutlarımızın hemen yanında 2017 yılında yapımına başladığımız, 2019 yılında da hak sahiplerine anahtarlarını teslim ettiğimiz 410 konutumuz bulunuyor. İçinde şimdi hemşehrilerimizi ve çocuklarımızı görünce çok mutlu oluyorum. Şimdi yapılacak olan TOKİ konutlarımız da beni çok heyecanlandırıyor. Göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 tarihinden bu yana sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde birçok projeyi ilçemize kazandırdık. Bugün de dünyamızda ve ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen söz verildiği gibi büyük proje olan sosyal konutlarımızın yapımına başlandı. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, Toplu Konut İdaresi Başkanlığımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehrimize, ilçemize, bu projeden faydalanan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çalışanlarımıza kazasız belasız bir süreç geçirmelerini diliyorum. 400 gün sonra Sarayköylü hemşehrilerimize TOKİ konutlarımızı teslim edeceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Şantiye şefi Polat Aydemir ise, “12 blok 238 dairemiz için temel kazılarımız devam ediyor. Bayramdan sonra temellerimize demir işlemlerimiz başlayacak. Betonlarımız atılacak. Sonra tünel kalıplarımız gelecek. Binalarımız yavaş yavaş yükselmeye başlayacak. 400 gün içinde inşallah hak sahiplerimize dairelerimize teslim edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Dijital Dönüşüm İle Değişim” Programı Pamukkale TEKNOKENT’te Gerçekleştirildi

HIZLI YORUM YAP

r