DOLAR

32,8603$% 0.26

EURO

35,1962% 0.29

GRAM ALTIN

2.448,56%-0,37

BİTCOİN

2154978฿%-1.10503

ETHEREUM

115625Ξ%-0.77926

RİPPLE

16.49%1.76586

a
X

Sarayköylü milletvekili aday adayı Mehmet Efe basın açıklaması yaptı, “Üreten Denizli, Üreten Millet, Kazanan Türkiye’

43 yaşındaki Sarayköylü Ziraat Mühendisi aynı zamanda da İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın danışmanlık görevini yürüten Mehmet Efe basın açıklaması yaptı. Yoğun bir basın grubunun karşıladığı Efe, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıkladı.

Sarayköylü sevilen isim ziraat mühendisi Mehmet Efe Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir basın grubunun karşısında açıklamalar yapan Efe,

“Halen Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. Sınıf öğrencisiyim ve Akdeniz Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde tez aşamasındayım” dedi. TRT ekranlarında yıllarca yayınlanan ve ilgiyle takip edilen ‘Bu Toprağın Sesi’ programında 15 yıl görev yaparak ülke tarımına bu süreçte de hizmet etmeyi sürdüren Efe, “Bizler tüm Türkiye’yi  doyuracak ve ihracat yapacak bilgi, tecrübe ve çalışma azmine sahibiz. Ancak uygulanan yanlış politikalar sebebiyle para kazanamıyor sesimizi duyuramıyoruz. Buldan’da Güney’de Gözler’de dünyanın yüzde 75 kekiğini üreten Ali Dayı sezon başında 25 lira olan kekiğini şimdi 17 liraya satamıyor. Çal’da Bekilli’de Baklan’da Honaz’da Çivril’de Irlıganlı’da elmasını, üzümünü, kirazını binbir emekle üretip, ürününü verip para kazanamayan insanımızın hesabını soran yok. Bizler sorun çözmek için buradayız. Şehrimize birçok proje kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Mehmet Efe, sözlerine “Buldan’dan başlayıp Güney Çal Bekilli ve Baklan’ı içine alan Denizli Bağ Rotası oluşturacağız. ‘4 T Projesi yapacağız. Yani Tarih, Turizm, Tarım ve Tektsil. Bunlarla Denizli Tekstil Turizm Rotasını oluşturacağız. Kekik için Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi oluşturacağız. Üreticimiz daha çok para kazanacak. Başta ayçiçeği olmak üzere tüm ürünler için lisanslı depolar oluşturacağız. Atatürk’ün dediği gibi, “Üreten Türk Köylüsü Bu Milletin Efendisidir. Ben bu toprakların efendilerinin meclisteki sesi olacağım. Aydınlık yarınlar çok yakında” ifadeleriyle devam etti..

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ölümcül pıhtıdan uygulanan akılcı tedaviyle kurtuldu!

HIZLI YORUM YAP

r