DOLAR

31,0708$% 0.17

EURO

33,6790% -0.05

GRAM ALTIN

2.032,04%0,76

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

TÜRKİYE’NİN İNŞA ETTİĞİ “CİBUTİ DOSTLUK BARAJI” AÇILDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU RESMİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE GELDİĞİ CİBUTİ’DE ‘TÜRKİYE-CİBUTİ DOSTLUK BARAJI’NIN AÇILIŞINI YAPTI BAKAN URALOĞLU, DOSTLUK BARAJININ AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİĞİ MAKASI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TESLİM EDECEK ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU: -“CİBUTİ İLE TAM 400 YILDIR DOSTUZ BU DOSTLUĞUMUZU DA BUNDAN SONRA GÜÇLENDİRECEK, DEVAM ETTİRECEĞİZ” “ÇOK GÜZEL BİR İSİM OLDU BUNDAN SONRAKİ YAPACAĞIMIZ İŞLERDE ‘DOSTLUK ABİDESİ’ OLARAK BİZE YÖN ÇİZECEĞİNE İNANIYORUM”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Cibuti ile tam 400 yıldır dostuz. Bu dostluğumuzu da bundan sonra güçlendirecek, devam ettireceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Urağlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Cibuti’de Cibuti Tarım, Su, Balıkçılık ve Hayvancılık Bakanı Mohamed Ahmed Awaleh ile birlikte ‘Türkiye-Cibuti Dostluk’ barajının açılışını yaptı.

Uraloğlu, barajın isminin ‘dostluk’ olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çok güzel bir isim oldu. Bundan sonraki yapacağımız işlerde ‘dostluk abidesi’ olarak bize yön çizeceğine inanıyorum.” dedi.

Türkiye ve Cibuti arasındaki ilişkilerin önemine değinen Uraloğlu, “Cibuti ile tam 400 yıldır dostuz. Bu dostluğumuzu da bundan sonra güçlendirecek, devam ettireceğiz. Yakın zamanda olan yağışlarda bu yaptığımız baraj dolayısıyla Cibuti şehrinin korunduğunu öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cibuti Cumhurbaşkanı Ismail Ommar Guelleh’in yakın bir dostane ilişkisi olduğunu söyledi.

Dost ve kardeş ülke Cibuti’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Uraloğlu, “Biz yollar yapıyoruz, köprüler, barajlar yapıyoruz elbette kıymetlidir. Kendimi evimde gibi hissediyorum. Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamlarını getirdim. Siz burada ne kadar mutlu, ne kadar güçlü olursanız biz de Türkiye’de o kadar mutlu o kadar güçlü olacağız. Barajımızın yapılmasında emeği geçen Cibuti yetkilileri ve Türkiye’deki DSİ Genel Müdürlüğümüze emeği geçen firmamıza teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Bakan Uraloğlu, daha sonra Cibutili yetkililerle birlikte ‘Türkiye-Cibuti Dostluk’ barajının açılış kurdelesini kesti. Uraloğlu, dostluk barajının açılış kurdelesini kestiği makası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OTOYOLLARDA GİŞESİZ, BARİYERSİZ ULAŞIMA GEÇİLİYOR

HIZLI YORUM YAP

r