DOLAR

32,5299$% 0.05

EURO

35,0347% 0.08

GRAM ALTIN

2.452,87%0,85

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ açıkladı! Millet İttifakı’nı destekliyoruz!

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından gözler 28 Mayısta yapılacak olan seçimlerde Ata İttifakı’nın hangi ittifağı destekleyeceğine çevrilmişti. Sinann Oğan geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıklamış Ata İttfakı’nın dağıldığı bilgisi paylaşılmıştı. Bu gelişmenin ardından gözler Ata İttifakı’nın temel bileşeni Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a çevrilmişti.

Geçtiğimiz günlerde hem Cumhur İttifakı hemde Millet İttifakı ile görüşmeler yapan Özdağ kararını açıklamak için bugünü işaret etmişti.

Saat 11:00 suları kameralar karşısına geçen Ümit Özdağ Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini kamuoyu ile paylaştı. Özdağ yaptığı basın açıklamasında “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. 11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz” ifadelerine yer verdi. 

Özdağ sözlerini,””Birinci turun sonunda görük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, ‘Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz’ diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleme kararı verdik, hayırlı olsun. ” ifadeleri ile tamamladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güneş Panelli İlk Cihaz ‘Türkiye 100’ İsimli Deniz Kaplumbağasına Takıldı

HIZLI YORUM YAP

r