DOLAR

13,1735$%-3.65

EURO

14,9718%-3.77

GRAM ALTIN

761,62%-2,18

BİTCOİN

771484฿%-0.5941

ETHEREUM

62323Ξ%0.67596

RİPPLE

13.29%-1.84071

a
X

Cahit Özkan’dan Dünya Gazeteciler Günü Mesajı!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Özkan mesajında; “ 21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin yayına başlamasına istinaden her yıl kutlanan ‘Dünya Gazeteciler Günü’ ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü kamuoyunun haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgilendirilmesi noktasında medya, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak öne çıkmaktadır. Bu süreçte, demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle ilkeli şekilde çalışan gazeteciler toplum için önemli bir görevi yerine getirmektedir. Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Son 19 yılda hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur. Sosyal medyanın haber akışındaki hız ve kamuoyu üzerindeki etkisinin giderek artması ile birlikte bu mecra aracılığıyla kamuoyunun yanıltılması, terör propagandası yapılması, hak ve özgürlüklere yönelik ihlaller önümüzde çözüm aranan büyük sorunlardandır. Bu konuda, yalan ve dezenformasyona karşı hakikat mücadelesinde gazetecilerin büyük sorumluluğu bulunmaktadır. İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar ayrıldıkça medya kuruluşlarımız asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Bu düşüncelerle, dünyanın çeşitli bölgelerinde pandemi gibi zor şartlar altında görevlerini yerine getirmekte olan gazetecilerimize takdirlerimi belirtiyor, vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum. Medya mensuplarımızın Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum. ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

15 Ekim Dünya El Hijyeni Günü!

HIZLI YORUM YAP

r