DOLAR

13,5562$%0.53

EURO

15,2751%0.15

GRAM ALTIN

804,19%0,40

BİTCOİN

515533฿%4.81121

ETHEREUM

34442Ξ%5.19839

RİPPLE

8.58%5.50121

a
X

COVİD-19 KISITLAMALARI KALKIYOR MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı 3 saat sürdü.

Toplantı sonrası Kameralara konuşan Erdoğan Covid-19 için alınan kısıtlamalarla ilgili konuştu.

Mart ayını işaret eden Erdoğan kısıtlamalar ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

‘‘İllere göre dört gruba ayırarak mart ayı başı itibari ile kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük orta yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız normalleşme takvimine de buna göre yürüteceğiz.’’

Ayrıca kapanan ve işletmesine ara veren esnaflar için Erdoğan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

‘‘Özellikle salgın sebebiyle işini ara vermek zorunda kalan restoran, Kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden Öğrencilerimizin durumu da yine illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir.’’ İfadelerini kullandı.

Son olarak Hafta sonu kısıtlamalarına değinen Erdoğan hafta sonu yasaları için ise şu açıklamayı yaptı;

‘‘Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde tabi burada önemli olan vaka sayısının tüm illerimizde sürekli azalmasıdır.

Vatandaşlarımız bu konuda ne kadar dikkatli olur ne kadar hassas davranır kendi illerindeki görünümü ne kadar iyileştirirlerse normalleşme takvimi de o derece hızlı ilerleyecektir.

Türkiye bu küresel salgın krizini başarıyla yürütmüş bir ülkedir. Biraz daha sabrederek bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz. Tüm vatandaşlarımdan bir kez daha yürüttüğümüz mücadeleye destek vermesini istirham ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de Sevilen Hoca Hayatını Kaybetti!

HIZLI YORUM YAP

r