DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Deprem felaketinin yaraları sarılmamışken Kıbrıs’ta kumar oynayan Denizlili muhtarlar ve belediye personelleri pes dedirtti!

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bazı belediye personeli ve muhtarların Kıbrıs gezisine çıkması büyük tepkiye yol açtı. Vatandaşların tepkisini çeken geziyle ilgili açıklama yapan Acıpayam Belediyesi Başkanı Hulusi Şevkan , gezinin kendisi ile alakasının olmadığını, gidenlerin hepsinin kendi ücretlerini kendilerinin karşıladığını belirtti.

Yaşanılan büyük afet sonrası tüm yurtta yaralar sarılmaya çalışılırken vatandaşlar normal hayatlarına dönme konusunda oldukça hassas davranmaya dikkat ediyor.

Denizli’de bazı belediye personellerinin ve muhtarların Kıbrıs’a eğlence amaçlı gezi düzenleyip gitmeleri ve kumar oynandığı yönündeki iddialar büyük tepki çekti. Sosyal medyada dolaşan fotoğraflara yorum yapan vatandaşlar zamanlamanın uygun olmadığı konusunda tepkilerini dile getirdiler.

Acıpayam’ın Bağımsız Belediye Meclis üyesi Ertan Başkan konuyu dün yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına taşıyarak; “Ben böyle bir belediyenin meclis üyesi olmaktan utanç duyuyorum. Cumhurbaşkanı ve içişleri bakanını göreve davet ediyorum. Bu ahlaksızlığa seyirci kalmayın” ifadelerini kullandı. Meclis başkanvekili Ali Değirmenci ise; “Gezinin muhteviyatını bilmiyorum ancak zamanlama anlamında tasvip etmemiz mümkün değil” şeklinde konuştu.

Belediye başkanı Şevkan ise olaya ilişkin; “Aylar öncesinden planlanmış bir gezi. Orayı merak etmişler ve bir gezi düzenlemişler. Kıbrıs’ta bazı makamlardan randevu talep edilmiş onlar da bu tarihte uygun olduklarını belirtmişler. Biz iptal edelim dedik. Katılımcılar paralarını yatırmışlar, geri alamayacaklarını söylediler. Çok kişinin parası yanacak dediler. Bu insanlar ekonomik durumları çok iyi olan insanlar değil. Gezinin benimle bir ilgisi yok. Arkadaşlarımız zaten depremzedelerimiz için olağanüstü çalışmış çabalamışlardı. Ben olsam gitmeyelim derdim. Giden belediye personeli de yıllık izinlerinden kullandı. Gezi masrafını herkes kendi üstlendi” diyerek konuya açıklık getirmek istedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Denizli’de yerleşime uygun mahalleler tespit edildi!

HIZLI YORUM YAP

r