DOLAR

18,5881$% 0

EURO

18,2107% 0.11

GRAM ALTIN

1.022,07%-0,07

BİTCOİN

370679฿%-0.79254

ETHEREUM

25173Ξ%-0.15354

RİPPLE

9.12%-0.78036

a

ONUN ANISINA YAZDILAR

31 Mayıs gecesi Denizli’den Aydın yönüne giden 26 yaşındaki Büşra Çerşil, kullandığı 35 AD 5934 plakalı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle şarampole devrilmiş ve yaşamını yitirmişti. Sarayköy’de son yolculuğuna uğurlanan Çerşil’i, görev aldığı Bilnet Okullarındaki mesai arkadaşları unutmadı. Büşra Çeşnil’in anısına bir anma yazısı yayınladı.

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi Kampüs Müdürü Hatice Tuğba Yeşilpınar Çeşnil için kaleme aldığı yazıda: “Büşra Çeşnil 26 yaşında yaşama umudu ile dolu, mesleğine ve öğrencilerine aşık bir insandı, kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi. Anma yazısının tamamı ise şöyle:

Seni hiç unutmayacağız…

“Büşra Öğretmen…

Kalemin bile yazamadığı anlar olur bilir misiniz? Parmağın tutamadığı, sözün edilemediği anlar… Bugün öyle bir gün. Büşra Öğretmen.. O kimseyi incitmeyen, herkesin derdiyle dertlenen, daima gülümseyen candan öte candı. Onun için her öğrencisi çok özel, her öğretmen arkadaşı çok güzeldi. 4 yıl öylesine güzel çalıştık ki.. Bir sorumluluğu üstüne aldığında en iyisini yapacağına her zaman emindik. Bu hep böyle oldu. Büşra Öğretmen hiç beklemediğimiz bir anda, aramızdan ayrıldı. Ölüm kimseye yakışmıyor biliyorum ancak emin olun ona hiç ama hiç yakışmadı. Henüz 26 yaşındaydı. 3 ay sonra nişanlanacak ve hemen evlenecekti. Yaşamla ilgili müthiş hayalleri vardı. Ve bir anda bu hayaller sustu, dilsiz kaldı, yok oldu…

Şair : “Ölmek kaderde var bize ürküntü vermiyor.” diyor ya… Emin olun bu ölüm, bu erken ve zamansız ölüm hepimizi korkuttu, hepimizi kendimize getirdi, hepimize bir kez daha hayatın ne kadar boş olduğunu öğretti. Büşra Öğretmen giderken de bize ders verdi tıpkı burada, bizimleyken yaptığı gibi.

Ölüm haberini duyan Türkiye’deki pek çok Bilnet Okulu zümre arkadaşı onu aradı, pek çok öğretmen, öğrenci gözyaşı döktü. Bir öğrencisi aradı ve bana şöyle dedi, Öğretmenim ben onda hep kendimi gördüm. Onun gibi biri olacağım, onun gibi bir öğretmen, onun gibi bir dinleyici, onun gibi bir çözüm üretici, ondan öğreneceğim çok şey vardı ve o gitti, dedi ağlıyordu, ve ben sadece susabiliyordum. Ve dedim ki kendi kendime” Öyle bir gidiş gittin ki imzan öğrencilerinde, bizde… Ve bize öyle bir ders verdin ki o genç yaşında sadece nasıl öğretmen olmak gerektiğini değil nasıl insan olmak gerektiğini de öğrettin bize…

Büşra Öğretmen seni hiç unutmayacağız. Nurlar, ışıklar içinde uyu…”

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi Kampüs Müdürü

Hatice Tuğba Yeşilpınar

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KARAR TÜM DENİZLİYİ KAPSIYOR

HIZLI YORUM YAP

r