DOLAR

13,3213$%-2.57

EURO

15,1683%-2.52

GRAM ALTIN

745,38%-4,27

BİTCOİN

786962฿%2.48881

ETHEREUM

63382Ξ%2.2225

RİPPLE

13.56%0.98766

a
X

PANDEMİ DENETİMLERİ BAŞLIYOR

Korona virüs ile mücadele devam ederken yeni normaller ile hayat devam ediyor. Yeni normallerin denetiminin de 8 temmuz Çarşamba günü başlayacağı duyuruldu.

Korona virüs ile mücadele devam ederken 1 Haziran ile yeni normaller ile hayata devam edilmesi kararlaştırılmıştı. O kararın ardından yetkililer tarafından  belirlenen rehberlerin uygulanıp uygulanmadığı denetleneceği duyurulmuştu. İşte o denetlemeler 8 Temmuz Çarşamba günü başlayacak.

DENETLENECEK YERLER

Pandemi sürecinde alınan kararlara doğrultusunda denetleme yapılacak yerler,

ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenlenecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KORONA VİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

HIZLI YORUM YAP

r