DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

VALİMİZ ÖMER FARUK COŞKUN’UN “AHİLİK HAFTASI” KUTLAMA MESAJI

Temelleri 13. yüzyılda Ahi Evran tarafından Anadolu’da atılan Ahilik Teşkilatı, ticari ve sosyal hayatta güzel ahlak, doğruluk, adalet, kardeşlik, yardımseverlik, emek ve sebat, herkesin kendi sanatında yükselmesi ve gelişmesi gibi değerleri esas alan kadim bir müessesedir.

Kurmuş olduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal, iktisadî ve siyasî hayatımızı etkileyen, Türk-İslâm tarihinin önemli şahsiyetlerinden olan Ahi Evran’ın Türk esnaf ve sanatkârlarına miras bıraktığı yüksek ticaret ahlakı ve çalışma disiplininin günümüzde de yaşatılması hem ekonomik gelişme hem de sosyal barışın yaygınlaşması açısından büyük önem taşımaktadır.

Ahilik, dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da bu toplumun yoluna ışık tutacak; iyiliğe dair yürüyüşümüz ahiliğin manevi muhafazası altında güvenli ve istikrarlı çizgisini devam ettirecektir.

İnanıyorum ki aziz milletimiz, esnaf ve sanatkârın piri Ahi-Evran’ın ‘’Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir.’’ vizyonunu sahiplenerek sonsuza dek kendine şiar edinecek, geleceğe emin ve güçlü adımlarla yürümeye devam ederek, bu değerlere sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-ı rahmet ve minnetle yâd ediyor, başta Türkiye ekonomisinin mihenk taşı olan esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere bütün halkımızın Ahilik Haftasını kutluyorum.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kontrolden çıkan otomobil kanala uçtu, feci kazada yaralılar var!

HIZLI YORUM YAP

r