DOLAR

33,0771$% 0.02

EURO

36,1996% -0.03

GRAM ALTIN

2.614,70%0,03

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

VALİMİZ SAYIN ALİ FUAT ATİK’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Dünya kurulduğundan bu yana sayısız kahramanlıklara imza atmış Türk milletinin ayağına takılmak istenen prangalara, sırtına saplanan hançerlere, dört bir yanını işgal etmiş düşman kuvvetlerine rağmen küllerinden doğarak şanlı bir kurtuluş destanı yazma yolunda ilk adımını attığı 19 Mayıs 1919’un 104. yılını milletçe kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, yüzlerce yıldır süren hakla batılın mücadelesinde bedeli kanla ödenmiş kutsal vatan toprağına göz dikenlere, çorak çöl tepelerini İrem Bağlarına çeviren şanlı ecdadımızın özgürlüğünü elinden almak isteyenlere karşı verilen cevabın ilk adımıdır. 19 Mayıs, yüzlerce yıldır sayısız kahramanlığa imza atmış lakin son yüzyılda türlü oyunlarla dizginlenmeye çalışılan bir milletin ara verdiği kutlu yürüyüşünün tekrar başlangıcı, aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kılavuzluğunda Samsun’da yaktığı özgürlük meşalesinin sönmez kıvılcımıdır. 19 Mayıs 1919, kendi çıkarları doğrultusunda dünyayı dizayn etmeye çalışan şer odaklarına karşı; yorgun düşmüş, hakir görülen bir milletin vatanını, bayrağını, kutsalını sahiplenerek istiklal ve istikbalini yeniden inşa etmeye başladığı onur ve gurur günüdür.

Asil milletimiz, 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattığı haklı mücadeleyle kendi vatanında, özgür ve egemen bir biçimde, izzetiyle yaşama kararı almış, geleceğine yön verecek olan “cumhuriyet kitabının” ön sözünü yazmıştır. Bu öyle bir kitaptır ki aziz milletimizin şanlı geçmişinden ve kutsal inancından getirmiş olduğu değerleri koruyarak, Türk milletini dünyanın en gelişmiş, en modern, en müreffeh milletleri arasına sokup ülkemizi ebeden ayakta tutmayı hedeflemektedir. 104 yıldır süren bu zorlu ve kutlu yolculuk sürecinde birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi demokrasimizi, barışımızı koruyup Cumhuriyetimizin temel değerlerini en üst düzeyde tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Hiçbir gücün huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermeyecek, Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılara imza atacağız.

Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Teminatı Kıymetli Gençler,

Sizlerin çağın yeniliklerini takip eden, okuyan, araştıran, ilim, irfan ve inanç dolu, özverili kuşaklar olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Ülkemizi koruma ve yaşatma ruhunu asla kaybetmeyecek olan sizler, üstün gayret ve başarılarınızla Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılacaksınız. Sizlerin ecdat yadigarı aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacağınıza, gerektiğinde istiklal ve istikbalimize

canınız pahasına sahip çıkacağınıza, tarihimizden aldığınız ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileriye, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle zafere inanmış aziz milletimizin kurtuluş mücadelesinin başlangıç tarihi olan ve gençlerimize bayram olarak armağan edilmiş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; Türk’ün bağımsızlık aşkını tekrar ateşleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedelini asla ödeyemeyeceğimiz fedakarlıklara imza atan Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, asil milletimizin birliğine kasteden şer odakları ile mücadele ederken seve seve can veren bütün vatan evlatlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyor ve diyorum ki: “Yüksel Türk! Senin için yükselmenin hududu yoktur…”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

r