DOLAR

13,5317$%0.38

EURO

15,2772%0.2

GRAM ALTIN

802,91%0,24

BİTCOİN

512293฿%3.72425

ETHEREUM

34116Ξ%3.55694

RİPPLE

8.55%4.2913

a
X

AK Partili Şahin Tin, Denizli Yörükleri Derneğini ziyaret etti!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Yörükleri Derneğini ziyaret etti. Kendisinin de bir yörük olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Yörükler ülkemizin çimentosudur, tarihe yön veren gelişmelerin öncüsü, geçmişten geleceğe uzanan gönül köprüsüdür.” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Yörükler Derneğini ziyaret etti. Milletvekili Şahin Tin’in dernek ziyaretine Başkan Yaşar Celal Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“ECDADIMIZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

Anadolu’yu ebedi vatan kılan ana unsurun milli değerler ışığında ve ekseninde dağları ve ovalarıyla kurulan toylarıyla, bereketli topraklarda tesis edilen gönül köprüleri olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Kadim tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi ve yaşam biçimimizi kısacası özümüzü kentimizde diri tutan, yaşatan yörüklerimizdir. Yani bu ülküye emek veren ve yaşatan sizlersiniz. Değerlerimizi korumak ve yaşatmak için bir araya gelen, aynı çatı altında buluşan Denizli Yörükleri Derneği mensuplarını Başkanımız Yaşar bey ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Ecdadımızı unutmuyoruz, unutmayacağız ve onlarla gurur duyuyoruz. Milli şuurun hissedildiği yörüklük kültürüne hep birlikte sahip çıkacağız ve ilelebet yaşatacağız” dedi.

“YÖRÜKLERİN TARİHTEKİ ROLÜ BÜYÜK”

Hoşgörü ve adalet üzerine atılan temellerin yaşatılması için büyük gayret içinde olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği mücadeleler tarihin altın sayfalarında unutulmaz bir yer edinmiştir. Nice kahramanlık destanlarına imza atılmıştır. Ecdadımız kültürlere, dillere ve dinlere kucak açmış ancak kendi öz değerlerinden de hiçbir zaman ödün vermemiştir. Tarihe yön veren birçok gelişmenin baş aktörleri de, medeniyet değerlerimizi bugünlere taşıyanlar da şüphesiz yörüklerimiz olmuştur. Bu ziyaret vesilesiyle tüm yörüklerimizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisi de yörük olan Milletvekili Şahin Tin’e destekleri için teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Partili Şahin Tin, Denizli Yörükleri Derneğini ziyaret etti!

HIZLI YORUM YAP

r