DOLAR

32,5299$% 0.05

EURO

35,0347% 0.08

GRAM ALTIN

2.452,87%0,85

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
X

Depremzede vatandaşlarımıza Sarayköy’den yardımeli uzandı! Sarayköy belediyesi ve halkı yardım kampanyasında seferber oldu!

Tüm ülkeyi yasa boğan depremler karşısında Sarayköy Belediye’si tarafından başlatılan yardım kampanyasında halk seferber oldu. Yüzlerce insanın yardımıyla toplanan temel ihtiyaç malzemeleri tıra yüklenerek akşam saatlerinde deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

Merkezüssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki büyük deprem toplamda 10 ilde hissedildi. Binlerce binanın yıkıldığı,yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği , büyük deprem öğle saatlerinde Kahramanmaraş Elbistan merkez üssü olmak üzere 7.6 şiddetinde yeniden hissedilirken birçok binanın göçmesine can ve mal kaybına sebep oldu.

Tüm ülkeyi yasa boğan büyük afet sonrası ağır bilanço karşısında yurt genelinde ulusal yas ilan edilirken deprem bölgesindeki acil ihtiyaçlar için yardım seferberliği başlatıldı.
Denizli Sarayköy Belediye’si de temel ihtiyaçlara yönelik yardım kampanyası başlatarak depremzedeler için seferber oldu. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezinde vatandaşlar ve yardımseverlerden gelen temel ihtiyaç malzemeleri toplandı. Sarayköy Belediyesinin düzenlemiş olduğu yardım kampanyası kapsamında halkın yoğun ilgisi ile merkeze getirilen kıyafet, ısıtıcı, bebek bezi gibi acil ihtiyaç malzemeleri kolilenip paketlenerek akşam saatlerinde deprem bölgesine gönderilecek olan tıra yüklenerek yola çıktı.
Yardım kampanyası sonrası Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş; “85 milyon biriz, kardeşiz, tek yüreğiz …Depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için bir çağrımızla seferber olan ve Kültür Merkezi’mize akın eden tüm âlicenap Sarayköylü hemşehrilerimizden Allah razı olsun. “ ifadelerini kullanarak Sarayköylülere teşekkürlerini bildirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sarayköylü öğrencilerin ürettiği çiçekler, pazarı süsleyecek

HIZLI YORUM YAP

r